reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rowery miejskie w Stalowej Woli dzięki IoT od Orange

dodano: 2019-04-24 16:42
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Orange Polska

Stalowa Wola rowery Orange 4 kwietnia br. na ulice Stalowej Woli wyjechało 120 rowerów miejskich 4. generacji. System wypożyczania i zarządzania rowerami zbudowało konsorcjum Orange Polska i Roovee.

Stalowa Wola rowery Orange


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Do obsługi jednośladów służy 12 stacji rowerowych, zlokalizowanych w strategicznych punktach miasta. Rowery są wyposażone urządzenia do nadzoru i komunikacji, dzięki którym wiadomo, gdzie obecnie się znajdują. Daje to możliwość skutecznego zarządzania systemem w czasie rzeczywistym, a użytkownicy zyskują większą swobodę.

Do dyspozycji są klasyczne rowery miejskie, z fotelikami dla dzieci, typu tandem i cargo, a także mniejsze dziecięce.
 

Rowery będą jeździć po Stalowej Woli przez kolejne 3 lata. Do sprawnej obsługi systemu przez użytkowników stworzona została strona internetowa www.stalowawola.bike.
 

Stalowa Wola to kolejny projekt rowerów miejskich zrealizowany przez Orange i Roovee, a zarazem przykład dobrej współpracy firm z samorządem miejskim przy wdrażaniu opartych na Internecie Rzeczy (IoT) rozwiązań typu Smart City, które pozwalają lepiej i oszczędniej zarządzać infrastrukturą miejską oraz podnosić komfort życia mieszkańców

– powiedział Sebastian Grabowski, dyrektor IoT i zaawansowanych technologii w Orange Polska.

Nowoczesne rozwiązania tworzone przez Orange i jego partnerów działają już w wielu miastach w całym kraju, m.in. niedawno otwarty pierwszy w Polsce system automatycznego wypożyczania górskich rowerów elektrycznych w Dusznikach-Zdroju czy inteligentne systemy zdalnego odczytu wody Smart Water wdrożone w Krośnie Odrzańskim, Kościanie i podwarszawskich Ząbkach.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Internet rzeczy - IoT


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

149 zł Więcej...

TNT Sat: dekoder Sagemcom HD + karta

Dekoder Sagemcom HD wraz z kartą TNT Sat. Zapewnia dostęp...

629 zł Więcej...

DJI Osmo Pocket

1 190 zł Więcej...
reklama