reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

SAT Kurier 1-2/2019

dodano: 2019-02-01 12:04 | aktualizacja: 2019-02-01 13:17
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

SAT Kurier 1-2/2019 SAT Kurier 1-2/2019
Nominacje SAT Kurier Awards 2018
Podróże z anteną – Berlin
Będzie „dobra zmiana” w TVP?
Jaki kabel HDMI kupić?

NOWE PRODUKTY:
Nowe konwertery Fuba z serii DEK
Odbiorniki TS UP 4K na Androidzie
Antena TELE System TEF80R Plus
Odbiornik DI-WAY T2-ONE plus

TESTY:
Konwertery Twin B.E.S.T vs wiodące LNB

Najlepsze listy kanałów:
- wykaz kanałów platform
- wykaz FTA z 13°E
- wykaz MPEG 75°E-45°W
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

SAT KURIER 1-2/2019 - styczniowo-lutowe wydanie magazynu telewizji cyfrowej

Najważniejsze tematy artykułów z tego wydania:

TEST: Konwertery Twin B.E.S.T vs wiodące LNB


Konwertery Twin Universal mają zastosowanie przy równoległym odbiorze na dwóch dowolnych odbiornikach satelitarnych z jednej anteny lub przy jednym dekoderze/odbiorniku PVR, by równocześnie oglądać jeden program i nagrywać na dysk drugi z tego samego satelity z dowolnej polaryzacji. Może dlatego aktualnie to konwertery Universal Twin są najbardziej popularnymi wśród kupujących.

 
PORADNIK: Zadania modułu CI w odbiornikach Linux

Opisywana w tym artykule funkcja służy do sprawnego odkodowania kanałów wykorzystując jednocześnie moduł(y) CI/CI+ i kartę(y) lub 2 moduły CI/CI+. Jest ona wykorzystywana głównie w przypadku posiadania dostępu do tych samych kanałów, ale z różnych platform/kart. Przykładem może być posiadanie pakietu z kanałami Eleven Sports na module nc+ CAM CI+ i pakietu bez tych kanałów na module CI Cyfrowego Polsatu. W takim przypadku moduł Cyfrowego Polsatu będzie nas informował o braku możliwości oglądania tego kanału i ostatecznie nie dopuści do odkodowania go przez moduł nc+.


PORADNIK: Jaki kabel HDMI kupić?


Kable HDMI są już tak potrzebne dla cyfrowej telewizji HD/UHD, jak w czasach analogu kable SCART. W końcu jakoś trzeba połączyć ze sobą cały ten domowy sprzęt. Okablowanie urządzeń cyfrowych, od telewizorów i konsol do gier, po laptopy i głośniki soundbar, właściwie jest już tylko po HDMI. Ale wybór tych kabli może być dla laików nieco skomplikowany. Pojawiają się dylematy wokół wymaganej prędkości, długości, wersji i specyfikacji. Warto więc się dowiedzieć, co jest naprawdę ważne (i dlaczego niekoniecznie trzeba kupować drogi kabel), w czym pomóc ma nasz poradnik dotyczący wyboru kabla HDMI. Zapraszamy do lektury!

 
Koniec niemieckiej stacji VIVA

Po 25 latach emisję zakończył niemiecki kanał muzyczny VIVA. Do jego wyłączenia doszło 31 grudnia 2018 roku w godzinach popołudniowych. Co prawda końca VIVY można było się spodziewać, ale dla pokolenia wychowanego na telewizji satelitarnej lat 90. jest to pewnego rodzaju cios. Wyłączenie VIVY sprawiło, że zyskał na tym Comedy Central, który wydłużył przekaz do całodobowego.

Będzie „dobra zmiana” w TVP?


W rozpoczynającym się roku sport i rozrywka będą ocieplać nadszarpnięty przez politykę wizerunek telewizji publicznej. Być może dzięki 1,26 mld zł rekompensaty za niepłacących abonamentu radiowo-telewizyjnego, TVP uda się sfinansować międzynarodową ekspansję. Telewizja Polska rozważa zakup platformy wideo na żądanie Showmax na niemal całą Europę. Planowane jest też uruchomienie kanału TVP Wilno i wejście anglojęzycznej stacji Poland In na satelitę.
 
Podróże z anteną – Berlin

Kiedy byłam nastolatką, Berlin kojarzył mi się przede wszystkim z genialnym albumem „The Wall” grupy Pink Floyd. Utwory z tej płyty wykonano bowiem na koncercie The Wall Live in Berlin dnia 21 lipca 1990 roku na Placu Poczdamskim dla uczczenia upadku Muru Berlińskiego. Twórcą tego widowiska był Roger Waters – były frontman Floydów. Berlin kojarzył mi się wówczas także z książką i filmem „My, dzieci z dworca ZOO”. Dziś stolica Niemiec rysuje się w moich oczach jako miszmasz architektoniczny i kulturowy. Miejsce, w którym zabytkowe budowle współistnieją z potężnymi blokami z wielkiej płyty i wieżowcami. Gdzie częstym widokiem są graffiti i gdzie czuje się powiew wolności. Zapraszam na wycieczkę po Berlinie.

Nominacje SAT Kurier Awards 2018

Ważne zmiany w NTC

Trendy technologiczne na 2019 rok według Cisco


Kartka z kalendarza – luty i marzec

ZAP – zmiany na satelitach

Warto zajrzeć do najnowszego wydania magazynu SAT Kurier 1-2/2019.

Następne wydanie SAT Kurier 3-4/2019 na przełomie marca i kwietnia.

 

Magazyn SAT Kurier w 2019 roku obejmuje min. 6 wydań - tylko 79 zł w subskrypcji rocznej za cały rok 2018 (Polska) lub 50 euro w Europie. Dodatkowo planowane są wydania specjalne.

Zachęcamy do zamawiania prenumeraty SAT Kuriera w 2019 roku wraz z książką tematyczną pt. „ANTENY SATELITARNE" - cena promocyjna 99 zł

Opłać abonament SAT Kuriera w 2019 - min. 6 wydań + książka - tylko 99 zł
 

Zapraszamy przy okazji do korzystania z serwisów internetowych:

-- www.digi-tv.pl - wszystko o wszystkim, co cyfrowe, a szczególnie o HDTV i cyfryzacji Polski;

-- www.solarkurier.pl - magazyn poświęcony zielonym technologiom a w szczególności technologiom solarnym i zielonej motoryzacji

-- www.podroze.satkurier.pl - portal o podróżach z dużą ilością informacji o antenach w miejscach odwiedzanych przez podróżników.

Reklama w Internecie i w drukowanym SAT Kurierze za darmo - wystarczy podjąć się dystrybucji SAT Kuriera (minimum 10 egz. każdego wydania).

Dziękujemy za zaufanie i pomoc wszystkim czytelnikom i dystrybutorom - to bardzo pomaga podczas pracy nad magazynem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Numery


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...