reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowe możliwości telewizorów LG z AI ThinQ i Alpha 9 Gen 2

dodano: 2019-01-03 18:11
autor: Jan Borejko | źródło: LG

LG-Alpha-9-Gen-2-360px.jpg Podczas targów CES 2019 firma LG Electronics zaprezentuje flagową linię telewizorów wyposażonych w sztuczną inteligencję ThinQ i zapewniających zupełnie nową jakość domowej rozrywki. W nowych telewizorach zastosowano procesor α (Alpha) 9 Gen 2 (drugiej generacji) i algorytm uczenia się deep learning, dzięki którym funkcje sztucznej inteligencji podwyższają jakość obrazu oraz dźwięku. Wykorzystując nowy algorytm telewizory LG z oferty na rok 2019 analizują obraz i dźwięk w materiałach źródłowych oraz rozpoznają warunki w pomieszczeniu, tak aby zapewnić optymalną jakość odtwarzanych treści.

LG-OLED-TV-Range-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dzięki technologii uczenia się deep learning najnowsze telewizory LG z matrycą o rozdzielczości 8K zachwycają jakością obrazu i dźwięku.

Dzięki opracowanej przez LG, otwartej platformie sztucznej inteligencji telewizory umożliwiają dostęp do różnorodnych usług opartych na sztucznej inteligencji, takich jak niedawno wdrożona Amazon Alexa czy wbudowany Asystent Google. Użytkownicy docenią też wygodne wydawanie poleceń głosowych, które przypomina zwykłą rozmowę, a także intuicyjną funkcję Home Dashboard umożliwiającą bezpośrednie sterowanie różnorodnymi inteligentnymi urządzeniami w domu.

Procesor α9 Gen 2, który znalazł zastosowanie w telewizorach LG OLED z serii Z9, W9, E9 i C9, podwyższa jakość zarówno obrazu, jak i dźwięku. Dzięki algorytmowi uczenia się deep learning (opracowanego z wykorzystaniem ogromnej bazy danych zawierającej ponad milion obrazów), procesor rozpoznaje jakość materiału źródłowego i na tej podstawie dobiera metodę zapewniającą optymalne wrażenia wzrokowe. Ponadto, 88-calowy telewizor LG Z9 OLED jest wyposażony w udoskonalone funkcje skalowania obrazu oraz redukcji szumów pozwalające na uzyskanie realistycznego obrazu 8K, który jest ostry, żywy i bogaty w detale. 
 


Oprócz rozpoznawania materiału źródłowego, nowy procesor precyzyjne dostosowuje krzywą mapowania tonalnego do oświetlenia w pomieszczeniu uwzględniając charakterystykę ludzkiego oka, dzięki czemu zapewnia optymalną jasność ekranu. Telewizor jest wyposażony w czujnik oświetlenia umożliwiający procesorowi wykonywanie pomiarów i automatyczne regulowanie jasność ekranu.

Funkcje sztucznej inteligencji wykorzystujące procesor α9 Gen 2 dodatkowo podwyższają jakość obrazu HDR poprzez dostosowanie jasności i sprawiają, że nawet najciemniejsze sceny stają się kontrastowe oraz bogate w detale i barwy, również wtedy, gdy są oglądane w silnie oświetlonych pomieszczeniach. Oprócz tego, telewizor LG jest wyposażony w najnowsze rozwiązania firmy Dolby umożliwiające inteligentne dostosowywanie parametrów obrazu w formacie Dolby Vision, tak aby zapewnić widzom pełną satysfakcję z oglądania filmów HDR w różnych warunkach oświetleniowych.

W celu podwyższenia jakości efektów audio zastosowano natomiast inteligentny algorytm, który przetwarza sygnał dwukanałowy na kilka oddzielnych kanałów dźwiękowych i odtwarza realistyczny dźwięk przestrzenny z 5.1 wirtualnymi kanałami. Procesor α9 Gen 2 optymalizuje parametry dźwięku uwzględniając rodzaj odtwarzanych treści, dzięki czemu umożliwia wyraźne odtwarzanie ludzkiej mowy, np. w dialogach filmowych lub programach informacyjnych. Użytkownicy mogą samodzielnie dostosowywać ustawienia dźwięku do warunków w pomieszczeniu albo skorzystać z inteligentnych funkcji telewizora LG optymalizujących dźwięk z uwzględnieniem akustyki pomieszczenia.

Flagowe telewizory LG są wyposażone w system Dolby Atmos odtwarzający niezwykle realistyczne efekty dźwiękowe, które wspaniale wzbogacają rozrywkę.

Już w roku 2018 firma LG wyposażyła telewizory ze sztuczną inteligencją ThinQ w Asystenta Google, który jest też dostępny w urządzeniach z tegorocznej oferty. Dzięki asystentowi głosowemu użytkownicy mogą wygodniej zarządzać codziennymi zadaniami, wyszukiwać informacje oraz sterować kompatybilnym, inteligentnym sprzętem AGD. Z pomocą Asystenta Google można np. zamówić pizzę – nie sięgając po telefon ani nie przerywając oglądania filmu lub audycji telewizyjnej.

W tym roku firma LG poszerzyła współpracę w dziedzinie sztucznej inteligencji zapewniając klientom także dostęp do usług głosowych Amazon Alexa. Po naciśnięciu przycisku Amazon Prime Video na pilocie Magic Remote można sterować inteligentnymi urządzeniami AGD, zadawać pytania, uzyskać dostęp do ogromnej liczby funkcji Alexa Skills, a nawet skonfigurować własną procedurę Alexa Routine, np. obejmującą sygnał budzika, wyświetlenie informacji o ruchu drogowym i włączenie ulubionego kanału TV.

W roku 2019 telewizory LG ze sztuczną inteligencją ThinQ umożliwią też korzystanie z funkcji Alexa z atrakcyjnymi treściami wizualnymi, np. podczas odtwarzania muzyki, sprawdzania pogody, czy używania funkcji Alexa Skills obejmujących wyświetlanie materiałów wideo, takich jak usługa Food Network zapewniająca dostęp do wspaniałych przepisów i inspiracji kulinarnych. Dzięki asystentce Alexa można łatwo zarządzać zajęciami całej rodziny, sprawdzać zamówienia w sklepie Amazon, a nawet przygotować odkładaną od dawna wycieczkę na Antypody, mówiąc „Kayak, zarezerwuj pokój w Sydney.” 

Ze względu na rozpoznawanie poleceń głosowych przypominających zwykłą konwersację, telewizory LG ze sztuczną inteligencją ThinQ pozwalają na łatwe wyszukiwanie informacji. Teraz zamiast całej sekwencji komend wystarczy powiedzieć jedno polecenie, ponieważ telewizor rozpoznaje kontekst wypowiedzi użytkownika. Usługi rozpoznawania mowy będą dostępne w telewizorach LG ze sztuczną inteligencją ThinQ w ponad 140 krajach.

W procesor α9 Gen 2 wyposażono też flagowy telewizor LCD 8K o przekątnej 75 cali (model SM99).
 Linia telewizorów LG LCD Premium na rok 2019 (serie SM9X i SM8X) zostanie wprowadzona pod nową nazwą – NanoCell TV, podkreślającą główne atuty tych urządzeń: jakość obrazu zapewnianą przez technologię NanoCell (NanoColor), wierność odwzorowania barw w szerokim zakresie kątów widzenia (NanoAccuracy) oraz smukłą konstrukcję z wyjątkowo wąską ramką (NanoBezel). Telewizory LG NanoCell są też wyposażone w funkcje sztucznej inteligencji, które wykorzystując algorytm uczenia się deep learning podwyższają jakość obrazu i dźwięku, a także dzięki technologii ThinQ zapewniają wysoki komfort użytkowania.

Ponadto, wszystkie telewizory OLED i wybrane modele NanoCell ze sztuczną inteligencją ThinQ są wyposażone w porty HDMI 2.1 zgodne z technologią HFR (High Frame Rate). Dzięki temu umożliwiają wyświetlanie obrazu z prędkością 120 klatek na sekundę i płynne, wyraźne odwzorowanie szybkiego ruchu, gwarantujące pełną satysfakcję z oglądania transmisji sportowych lub filmów akcji. Co więcej, ze względu na obsługę zwrotnego kanału audio (eARC) interfejs HDMI pozwala miłośnikom kina domowego na wygodne podłączanie sprzętu audio i odtwarzanie dźwięku w formatach zapewniających najwyższą jakość oraz najdoskonalsze efekty przestrzenne. Entuzjaści gier docenią natomiast kompatybilność ze zmienną częstotliwością odświeżania (VRR) oraz tryb ALLM automatycznie zmniejszający opóźnienie sygnału i ułatwiający uzyskanie wyraźnego obrazu, bez drżenia i rozrywania.

Odwiedzających targi CES 2019 w dniach 8-11 stycznia 2019 r. zachęcamy do odwiedzenia stanowiska nr 111000 w Las Vegas Convention Center i osobistego zapoznania się z telewizorami LG z oferty na rok 2019, wyposażonym w sztuczną inteligencję ThinQ. 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 4k + 8K


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

99 zł Więcej...

Miernik Combo GTMedia V8 Finder Pro DVB-S2/T2/C

Miernik marki GTMedia dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

499 zł Więcej...