reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

SAT Kurier 5-6/2018

dodano: 2018-06-04 11:10 | aktualizacja: 2018-06-04 11:41
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

SAT Kurier 5-6/2018 okładka SAT Kurier 5-6/2018
Poradnik: Planuję domową instalację antenową
Czy mundial upowszechni 4K?
Przecieramy szlaki w odbiorze 8K
Podróże z anteną – Bali

NOWE PRODUKTY:
Projektor 4K Optoma UHD40
EoC – szybki internet poprzez kabel koncentryczny
Sharp: Pierwszy w Europie monitor 8K

TESTY:
MTS TV – raport z testów CAM
Anadol ECO 4K UHD

Najlepsze listy kanałów:
- wykaz kanałów platform
- wykaz FTA z 13°E
- wykaz MPEG 75°E-45°W
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

SAT KURIER 5-6/2018 - majowo-czerwcowe wydanie magazynu telewizji cyfrowej

Najważniejsze tematy artykułów z tego wydania:

Przecieramy szlaki w odbiorze 8K


W połowie maja w Polsce ruszył pierwszy regularny kanał Ultra HD 4K – Canal+ 4K Ultra HD i jest on dostępny w ofercie platformy nc+. Tymczasem operatorzy i najwięksi światowi producenci sprzętu badają już możliwości zrobienia następnego kroku technologicznego. Po rozdzielczości 4K kolejną jest 8K - czterokrotnie większa niż 4K i szesnastokrotnie większa niż HD. Operator SES przeprowadził swoją pierwszą transmisję sygnału telewizyjnego 8K poprzez własny system satelitarny. Do prezentacji doszło podczas SES Industry Days w Luksemburgu w dniach 23 i 24 maja br., ale oczywiście jako że był to przekaz satelitarny, to odebrać go mógł praktycznie każdy, kto był w zasięgu sygnału z pozycji 23,5°E i spełniał wymogi sprzętowe. Piszemy o tym, zwracając uwagę, iż nie była to taka zwykła emisja jak w przypadku kanałów satelitarnych. 
Czy mundial upowszechni 4K?

Duże sportowe imprezy to najlepszy obok świąt Bożego Narodzenia moment, aby zachęcić potencjalnie zainteresowanych do podpisania umowy z platformą cyfrową lub siecią kablową. Nic dziwnego, że Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Rosji chce wykorzystać nc+. Pomóc ma w tym egzotyczny sojusz z Telewizją Polską. Egzotyczny, bo do tej pory nc+ było najbliżej do liberalnego TVN-u. Mundial sprawia jednak, że obie strony chcą zarobić. Współpraca technologiczna ma obejmować również Orange TV. To w tej platformie i nc+ będzie można oglądać kanał TVP 4K. Pokaże większość meczów mundialu. Pozostałe trafią na antenę Canal+ 4K Ultra HD.

PORADNIK: Planuję domową instalację antenową - 10 pytań i odpowiedzi


Jedno ze standardowych zapytań, jakie pada ze strony klientów dzwoniących do firm tv-sat lub instalatorów anten po poradę, jest następujące: „Planuję domową instalację antenową. Jak to dobrze zrobić? Najlepiej tanio”. Co prawda z tą taniością to trzeba uważać, bo po tzw. taniości to ta wymarzona instalacja antenowa zwykle za dobrze nie wyjdzie. Najpierw należy zadać sobie pytanie: „Co ta instalacja miałaby obejmować? W ilu pomieszczeniach? Ile punktów/gniazd? Co faktycznie będzie się tam oglądać? ”. Te cele trzeba właściwie ocenić, czyli realnie, a nie określać je na wyrost, aby nie pójść potem w niepotrzebne koszty lub nie przerabiać instalacji po jakimś czasie. Nie warto instalować gniazd w pokojach, gdzie potem nikt nigdy nie będzie nic oglądał, bo tam nie będzie nawet telewizora. Tego typu błędy popełnił w przeszłości autor. Przestrzegamy przed złym rozpoznaniem potrzeb, bo potem zwykle najgorzej jest z... kablami, które trzeba jakoś poprowadzić w wykończonym mieszkaniu czy domu. Tu rozsądek jest najważniejszy, a technologia idzie szybko do przodu!
 
PORADNIK: Unicable, SCR, dCSS krok po kroku, cz. II

Zgodnie z zapowiedzią z poprzedniego wydania magazynu SAT Kurier, kontynuujemy zagadnienie instalacji jednokablowych. Po opisie założeń technicznych oraz przeglądzie dekoderów polskich platform cyfrowych zaglądamy do odbiorników satelitarnych z wolnego rynku. Zobacz cz. I artykułu. 
Trendy w elektronice użytkowej po GPC IFA 2018

Globalna Konferencja Prasowa IFA 2018 to najlepszy przegląd trendów na światowych rynkach elektroniki użytkowej. To tu najlepiej akcentowane są kierunki dotyczące branży urządzeń do odbioru telewizji: telewizorów, tabletów, laptopów czy smartfonów, ale także dotyczących zdrowia czy obsługi domu. Wśród trendów dla berlińskich targów IFA 2018 wyróżniły się tym razem inteligentne urządzenia, sztuczna inteligencja i telewizja 8K. To właśnie megatrendy technologiczne napędzają nową falę innowacji w elektronice użytkowej i urządzeniach AGD. Zapraszamy do Berlina na targi IFA w dniach od 31 sierpnia do 5 września 2018 roku.

 

Podróże z anteną - Bali

Niewielka, indonezyjska wyspa (długość 145 km, szerokość 80 km) ma zaledwie 3,5 mln mieszkańców, ale jak magnes przyciąga co roku rzesze turystów. W ubiegłym roku odwiedziło ją ponad 5 mln osób. „Podróże z anteną” postanowiły sprawdzić, co rozsławiło Bali na świecie, dlaczego nazywana jest rajem na ziemi i wyspą bogów? Co sprawia, że zakochani w niej turyści chcą wracać na nią co roku, choć to tylko jedna z ponad 13 tysięcy wysp Indonezji? Co rozpaliło wyobraźnię autorki bestsellera „Jedz, módl się, kochaj”? Ruszaj z nami, Czytelniku, by poznać odpowiedzi na te pytania i przeżyć z nami niezapomnianą przygodę.

TVP Sport w MUX 3

Netia wybiera rozwiązanie sieciowe od ADB


Warto zajrzeć do najnowszego wydania magazynu SAT Kurier 5-6/2018.

Następne wydanie SAT Kurier 7-8/2018 na przełomie lipca i sierpnia.


Magazyn SAT Kurier w 2018 roku obejmuje min. 6 wydań - tylko 55 zł w subskrypcji rocznej za cały rok 2018 (Polska) lub 33 euro w Europie. Dodatkowo planowane są wydania specjalne.

Zachęcamy do zamawiania prenumeraty SAT Kuriera w 2018 roku wraz z książką tematyczną pt. „ANTENY SATELITARNE" - cena promocyjna 75 zł

Opłać abonament SAT Kuriera w 2018 - min. 6 wydań + książka - tylko 75 zł
 

Zapraszamy przy okazji do korzystania z serwisów internetowych:

-- www.digi-tv.pl - wszystko o wszystkim, co cyfrowe, a szczególnie o HDTV i cyfryzacji Polski;

-- www.solarkurier.pl - magazyn poświęcony zielonym technologiom a w szczególności technologiom solarnym i zielonej motoryzacji

-- www.podroze.satkurier.pl - portal o podróżach z dużą ilością informacji o antenach w miejscach odwiedzanych przez podróżników.

W związku z powstaniem nowej firmy wydawniczej poszukujemy autorów materiałów, książek, prac magisterskich o tematyce telewizji cyfrowej. Prosimy pisać na adres redakcja [at] satkurier.pl.

Reklama w Internecie i w drukowanym SAT Kurierze za darmo - wystarczy podjąć się dystrybucji SAT Kuriera (minimum 10 egz. każdego wydania).

Dziękujemy za zaufanie i pomoc wszystkim czytelnikom i dystrybutorom - to bardzo pomaga podczas pracy nad magazynem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Numery


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...