reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

848 tys. klientów usług telewizyjnych Orange

dodano: 2018-02-21 12:58 | aktualizacja: 2018-02-21 15:29
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Orange Polska/satkurier.pl

Orange Spółka Orange Polska opublikowała wyniki operacyjne i finansowe za czwarty kwartał 2017 roku. Operator zakończył zeszły rok z 848 tys. klientów usług telewizyjnych, w tym 333 tys. klientów IPTV i 515 tys. klientów telewizji satelitarnej (DTH). Z pakietów nc+ korzystało 232 tys. klientów Orange TV.

Orange Polska wyniki 2017


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ogólna liczba klientów telewizyjnych Orange Polska wzrosła w czwartym kwartale 2017 roku o 34 tys., przy czym odnotowano wzrost liczby klientów IPTV o 32 tys. i wzrost liczby klientów DTH o 2 tys. Na koniec roku z pakietów nc+ korzystało o 33 tys. klientów Orange TV więcej niż trzy miesiące wcześniej.

Dzięki inwestycjom w jakość oferty telewizyjnej oraz koncentracji na konwergencji, znacząco wzrosła baza klientów płatnej telewizji, czytamy w raporcie Orange Polska za IV kwartał 2017 roku. W wyniku 82 tys. przyłączeń netto liczba klientów usług TV zwiększyła się w 2017 roku o 11 proc., co stanowiło najwyższy wzrost od pięciu lat. W samym czwartym kwartale liczba przyłączeń netto wyniosła 34 tys. i w ujęciu kwartalnym była najwyższa od IV kwartału 2010 roku.
 

W segmencie płatnej telewizji poprawiliśmy swój wizerunek jako wiarygodnego dostawcy treści programowych. Przyrost liczby klientów usług TV wyniósł blisko 11 proc. i był najwyższy od pięciu lat

- powiedział Jean-François Fallacher, prezes zarządu Orange Polska.

Na koniec roku liczba klientów oferty konwergentnej Orange Love zbliżyła się do 600 tys. Natomiast w bazie klientów światłowodowych, liczącej na koniec 2017 roku 214 tys. klientów, 56 proc. było klientami konwergentnymi. Ponad 100 tys. osób korzysta już z dekoderów Samsunga umożliwiających odbieranie Orange TV w jakości 4K. Eleven Sports 1 w 4K pojawił się w ofercie operatora pod koniec listopada 2017 roku. Do około końca maja br. będzie dostępny tylko dla widzów Orange TV w technologii IPTV, jako jedynej wśród telewizji kablowych. Dostęp do niego mają użytkownicy pakietów Bogatego i Maksymalnego.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Orange TV


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Inteligentny kabel iHDMI 3m

Kierunkowy kabel HDMI-HDMI dł. 3m - dobrze działa z dekoderami...

229 zł Więcej...

Dron wyścigowy Hubsan H122D X4 Storm FPV

Potężne silniki, kamera HD i mnogość funkcji przekonują, że Hubsan...

429 zł Więcej...

Konwerter Single Televes LNB

Ostatni model pojedynczego konwertera Universal hiszpańskiej firmy Televes. Charakterystyczna pomarańczowa...

35 zł Więcej...
reklama