reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

SAT Kurier 11/2016

dodano: 2016-11-02 16:41 | aktualizacja: 2016-11-04 13:02
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

SAT Kurier 11/2016 okładka SAT Kurier 11/2016
Anteny stalowe 85-90 cm
MUX 8 z nowymi kanałami
Raport z SAT KRAK 2016
SAT Kurier Awards 2016

NOWE PRODUKTY:
- Dreambox DM900 Ultra HD
- Dreambox DM525
- Vu+ Ultimo 4K
- Vu+ Uno 4K
- Zmiany w kartach erotycznych
- Dorcel HD: start polskiej wersji
- Pyramid i AJ DVB-93+ od AX Technology

Najlepsze listy kanałów:
- wykaz kanałów platform
- wykaz FTA z 13°E i 19,2°E
- wykaz MPEG 75°E-45°W
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

SAT KURIER 11/2016 - listopadowe wydanie magazynu telewizji cyfrowej

Najważniejsze tematy artykułów z tego wydania:

RAPORT: Wystawa SAT KRAK 2016

Październik tradycyjnie już dla fanów techniki satelitarnej oraz cyfrowej emisji telewizji i radia stoi pod znakiem spotkania na wystawie SAT KRAK w Krakowie. W tym roku była to już 12. edycja, a targi na stałe wpisały się w kalendarz wystaw branżowych w Polsce i Europie – gdyż gości i odwiedzających zza granicy nie brakuje. Podobnie jak rok temu wydarzenie zostało zorganizowane na terenie Hotelu Galaxy w Krakowie i termin również był zbliżony – dwa dni, czwartek i piątek 6 i 7 października. Głównym partnerem strategicznym wystawy SAT KRAK 2016 była ASTRA. Wydarzenie patronatem medialnym objęła redakcja magazynu SAT Kurier oraz TVP3 Kraków, a partnerem technologicznym został dostawca rozwiązań dostępu warunkowego Patronat honorowy nad wystawą objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. Dziękujemy wszystkim partnerom wystawy SAT KRAK 2016! Zapraszamy do zapoznania się z raportem z wystawy!

 
Anteny stalowe 85-90 cm

Mimo tego, że sporo czasu pomiędzy poprzednim a bieżącym wydaniem magazynu zajęła redakcji wystawa SAT KRAK 2016, to w natłoku wydarzeń udało się znaleźć kilka chwil na zapewne ostatnie w tym sezonie testy na świeżym powietrzu, przy sprzyjającej pogodzie. W zdrowym ciele zdrowy duch, warto się nieco poruszać, więc dla odmiany od testów odbiorników cyfrowych z ochotą zabraliśmy się za szybkie porównanie czterech modeli anten satelitarnych o średnicy 85-90 cm.

MUX 8 z nowymi, bezpłatnymi kanałami


6 października w Krakowie w ramach wystawy i konferencji SAT KRAK 2016 omawiano tematy związane z wdrażaniem MUX 8 naziemnej telewizji cyfrowej. Można było zapoznać się z aktualnym harmonogramem uruchamiania nadajników tego multipleksu, ale także porozmawiać z ekspertem z firmy EmiTel na tematy związane z odbiorem nowego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej. Co to jest MUX 8? Jaka jest geneza tego multipleksu? Jakie są plany z nim związane? Jak odbierać MUX 8? Gdzie szukać aktualnych informacji na temat MUX 8? Dokąd zmierzamy z cyfryzacją telewizji naziemnej w Polsce? W tym artykule postaramy się udzielić odpowiedzi na te i inne ważne pytania.
 
Pomysły na TVP

Niespodzianki nie było. Dotychczasowy prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski został 12 października wybrany przez Radę Mediów Narodowych na czteroletnią kadencję. Na czym skupi się prezes Kurski? Co jego wybór oznacza dla widzów TVP?RAPORT: Wystawa IBC 2016 w Amsterdamie


Coroczna wystawa IBC w Amsterdamie to jak zwykle wystawa przyszłości telewizji dla fachowców od jej tworzenia, a niekoniecznie dla końcowych odbiorców. Dlatego może nie warto tu opisywać tych wszystkich nowości, jakie pokazywano czy zapowiadano, bo można dostać zawrotu głowy od tego, co nas czeka. Zawsze po powrocie z IBC ma się wrażenie, że to, co zastało się w domu, to szmelc, który trzeba by grzecznie spakować na śmietnik. Ale powoli, nie tak szybko, bo sprzętu do odbioru telewizji nie wymienia się tak od razu, choć czas wymiany telewizora czy tunera zmniejszył się z 5-7 lat do 2-3 lat, bo to technologia plus zawartość programowa dają powody do zmian. Przykład jest prosty: jeśli brak zawartości (programów, sportu, filmów) w 4K, to niewielu (tzw. gadżeciarzy) kupuje tunery i telewizory 4K. Dlatego napiszemy, co się zmieni, jaka będzie przyszłość telewizji, czyli o nowościach.

 
SAT Kurier Awards 2016 - lista zwycięzców

6 października w Krakowie w ramach wystawy telewizji cyfrowej SAT KRAK 2016 odbyła się uroczysta gala wręczenia statuetek SAT Kurier Awards 2016 dla najlepszych produktów i usług na rynku telewizji cyfrowej. Tradycyjnie przyznano także statuetki w kategoriach „Kanał tematyczny roku” i „Najlepszy operator lub nadawca”. Jury postanowiło wyróżnić też dwie polskie firmy. Sponsorem gali i bankietu był Eutelsat Polska.
Stanowisko ws. migracji do DVB-T2

PORADNIK: Instalacje antenowe dla MUX 8 w VHF


Warto zajrzeć do najnowszego wydania magazynu SAT Kurier 11/2016.

Następne wydanie SAT Kurier 12/2016 na początku grudnia.


++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Magazyn SAT Kurier w 2016 roku obejmuje 6 wydań - tylko 55 zł w subskrypcji rocznej za cały rok 2016 (Polska) lub 33 euro w Europie. Dodatkowo planowane są wydania specjalne.

Zachęcamy do zamawiania prenumeraty SAT Kuriera w 2016 roku wraz z książką tematyczną pt. "ANTENY SATELITARNE" - cena promocyjna 75 zł

Opłać abonament SAT Kuriera w 2016 - 6 wydań + książka - tylko 75 zł
 

Zapraszamy przy okazji do korzystania z serwisów internetowych:

-- www.digi-tv.pl - wszystko o wszystkim, co cyfrowe, a szczególnie o HDTV i cyfryzacji Polski;

-- www.solarkurier.pl - magazyn poświęcony zielonym technologiom a w szczególności technologiom solarnym

W związku z powstaniem nowej firmy wydawniczej poszukujemy autorów materiałów, książek, prac magisterskich o tematyce telewizji cyfrowej. Prosimy pisać na adres redakcja [at] satkurier.pl.

Reklama w Internecie i w drukowanym SAT Kurierze za darmo - wystarczy podjąć się dystrybucji SAT Kuriera (minimum 10 egz. każdego wydania).

Dziękujemy za zaufanie i pomoc wszystkim czytelnikom i dystrybutorom - to bardzo pomaga podczas pracy nad magazynem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Numery


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...