reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TVP Info ponownie FTA od 22 stycznia [akt.]

dodano: 2016-01-20 23:53 | aktualizacja: 2016-01-22 04:50
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: satkurier.pl/TVP

TVP INFO 22 stycznia 2016 roku sygnał TVP Info zostanie ponownie odkodowany zagranicą, poinformował nadawca. Przypomnijmy, że do zaszyfrowania sygnału na satelicie Eutelsat Hot Bird (13°E) doszło dwa tygodnie wcześniej - 7 stycznia (więcej tutaj). Decyzja w sprawie zablokowania możliwości darmowego oglądania kanału informacyjnego Telewizji Polskiej przez satelitę została podjęta jeszcze przez poprzednie władze TVP.
Aktualizacja: zgodnie z zapowiedziami 22 stycznia zaprzestano szyfrowania.
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Od 21 stycznia sygnał TVP Info jest ponownie odkodowany za granicą. Zapraszamy wszystkich widzów do śledzenia najważniejszych wydarzeń razem z nami. Sygnał TVP Info był czasowo zablokowany dla widzów za granicą od 7 stycznia. Od 21 stycznia jest już dostępny także poza granicami Polski - informuje TVP Info.

W chwili publikacji artykułu sygnał TVP Info na satelicie Eutelsat Hot Bird (13°E) nadal jest kodowany.

Parametry techniczne TVP INFO:
Eutelsat Hot Bird 13C (13,0°E)
tp. 110 (10,719 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 5/6; DVB-S/QPSK)

ID: TVP INFO
PID V: 169 (MPEG-2/SD)
PID A: 116
PID PCR: 169
SID: 4410
PID PMT: 1010
Provider: nc+
Kodowanie: Nagra MA (S4/N3 - nc+, N3 - Cyfrowy Polsat), Conax (HD, n na kartę, Smart HD+, nc+), Viaccess PC 3.0 (Orange)

Decyzja o zakodowaniu sygnału TVP Info w dniu 7 stycznia br. spotkała się niezadowoleniem widzów. Więcej na ten temat pisaliśmy na blogu „Kanały informacyjne powinny być niekodowane!” (zobacz).

Warto wspomnieć, że 29 grudnia 2014 roku doszło do zakodowania sygnału TVP Kultura z satelity Eutelsat Hot Bird (13°E) - więcej tutaj. Niewykluczone, że nowe władze TVP zdecydują na odkodowanie również tego kanału, co byłoby mile widzianym posunięciem w oczach widzów. Szerzej na temat koncepcji, które pod uwagę wziąć powinna TVP, piszemy m.in. w tekstach: „Kto pokieruje TVP Kultura? Czy będzie odkodowana?” (zobacz) i „Czas na platformę satelitarną TVP” (zobacz).

Aktualizacja:

Redakcja satkurier.pl dostała potwierdzenie z TVP, że kanał TVP Info na 100 proc. zostanie odkodowany na satelicie i jest to tylko kwestią techniczną, kiedy dokładnie do tego dojdzie (decyzja dyrekcji kanału). Z tego, co wiadomo, doszło to renegocjacji praw do materiałów pochodzących z agencji informacyjnych oraz od właścicieli praw sportowych.

Natomiast na chwilę obecną nie ma mowy, by odkodowany został również kanał TVP Kultura, nad czym ubolewa wielu Polaków zagranicą.

Aktualizacja:

TVP opublikowała oficjalny komunikat o odkodowaniu TVP Info. Ma to nastąpić w piątek, 22 stycznia 2016 roku.

Z myślą o Polonii i Polakach przebywających za granicą, Telewizja Polska 22 stycznia odkoduje sygnał TVP INFO na satelicie Hot Bird – to jedna z pierwszych kluczowych decyzji nowego Zarządu Spółki, na wniosek prezesa Jacka Kurskiego. To ważna zmiana dla widzów, którzy ponownie będą mieli możliwość odbioru TVP INFO m.in. w Europie, Afryce Północnej i części Azji. 

Od 7 stycznia 2016 roku sygnał TVP INFO był ograniczony tylko do terytorium Polski. Decyzją nowego Zarządu TVP S.A. od 22 stycznia br. nastąpią ważne zmiany dla widzów za granicą – sygnał kanału informacyjnego TVP INFO ponownie będzie dostępny z transpondera nr 11 satelity Eutelsat Hot Bird 13C (13,0°E) o częstotliwości 10,719 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 5/6; DVB-S. Niezmiennie odbiór TVP INFO możliwy jest także na terenie Polski w naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) lub u operatorów kablowych i satelitarnych.

TVP INFO to najbardziej aktualne informacje o Polsce i świecie. Widzowie mają dostęp do różnorodnej oferty polskiego kanału informacyjnego m.in. w serwisach informacyjnych, publicystce politycznej i społecznej oraz w programach interwencyjnych. Dodatkowo, TVP INFO dzięki aplikacji TVP Stream, można oglądać na urządzeniach mobilnych (telefony komórkowe i tablety). Aplikacja jest dostępna nieodpłatnie.


Aktualizacja:

Zgodnie z zapowiedziami 22 stycznia zaprzestano szyfrowania kanału TVP Info z satelity.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...