reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2022-08-17 - 2022-08-18

Stoch, Kowalczyk i Bródka zimą w Telewizji Polskiej

dodano: 2015-11-18 19:03 | aktualizacja: 2016-07-31 17:22
autor: Janusz Sulisz | źródło: Centrum Informacji TVP

TVP Skoki narciarskie, biegi, łyżwiarstwo szybkie oraz hokej na lodzie to oferta zimowa Telewizji Polskiej. O planach transmisji w tym sezonie poinformowano w czasie spotkania prasowego, które odbyło się w środę w siedzibie TVP z udziałem Prezesa Zarządu Spółki Janusza Daszczyńskiego i Prezesa Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusza Tajnera.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sezon rozpoczną w najbliższy weekend skoczkowie narciarscy z podwójnym mistrzem olimpijskim Kamilem Stochem, a tydzień później do boju ruszy multimedalistka olimpijska i mistrzostw świata Justyna Kowalczyk. Pierwsze starty ma już za sobą Zbigniew Bródka, mistrz olimpijski i zdobywca Pucharu Świata. 

- Sport jest częścią misji Telewizji Polskiej – powiedział Prezes Zarządu TVP Janusz Daszczyński.
- Skłania do wysiłku fizycznego, formy i tworzy wzorce do naśladowania. Mam nadzieję, że pokazywane od listopada do marca transmisje przyniosą widzom wiele radości z sukcesów naszych zawodników – Kamila Stocha, Justyny Kowalczyk czy Zbigniewa Bródki. 


 TVP1 pokaże 33 konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich, mistrzostwa świata w lotach rozgrywane w Tauplitz (14-17 stycznia), a także konkurs świąteczny z Wisły (26 grudnia), którego stawką będzie tytuł mistrza Polski. TVP posiada prawa do polskich konkursów PŚ (Wisła i Zakopane) na sześć lat, natomiast na trzy lata nabyła na zasadzie sublicencji prawa do innych zawodów Pucharu Świata, w tym oczywiście do cieszącego się największym zainteresowaniem Turnieju Czterech Skoczni. 

- Skoki narciarskie cieszą się nadal w Polsce wielkim zainteresowaniem – podkreślił dyrektor TVP Sport Włodzimierz Szaranowicz. W sezonie 2013/2014 średnia widownia wyniosła 4,4 mln osób, a w zeszłym – 4,5 mln.
- Nasi skoczkowie są w dobrej formie - dodał Prezes PZN Apoloniusz Tajner. W całości został zrealizowany założony program przygotowań.

W piątek 20 listopada (godz. 12:50) i sobotę 21 listopada (godz. 9:25, 13:20, i 14:35) widzowie TVP1 zobaczą krótkie programy wprowadzające w sezon skoków narciarskich. W sobotę pierwsze zawody - konkurs drużynowy – rozpoczną się studiem o godz. 15:50, dzień później o godz. 13:50.

Komentatorami zawodów w tym sezonie będą: Włodzimierz Szaranowicz, Marek Rudziński, Sebastian Szczęsny i Stanisław Snopek. Studio poprowadzą: Maciej Kurzajewski i Maciej Jabłoński. Reporterem podczas pierwszych zawodów w Klingenthal będzie Sebastian Szczęsny, a zawody skomentuje z Niemiec Marek Rudziński. Gośćmi Macieja Kurzajewskiego w studiu będą: prezes PZN Apoloniusz Tajner i fizjoterapeuta Rafał Kot. 

Telewizja Polska nabyła także na trzy lata prawa do 20 biegów narciarskich kobiet w każdym sezonie. Pierwsze zawody już w następny weekend w Kuusamo. Biegi narciarskie w TVP2 będą komentować w tym sezonie a także prowadzić do nich studio: Przemysław Babiarz i Marek Jóźwik. Stałym ekspertem będzie Bernadetta Piotrowska – wielokrotna mistrzyni Polski i siódma zawodniczka mistrzostw świata w 1993 roku na 30 km techniką dowolną. Warto dodać, że w TVP Sport będzie można śledzić także cykl zawodów w biegach długodystansowych Ski Classics, w których udział – przynajmniej w części biegów – zapowiedziała Justyna Kowalczyk. Pierwsza transmisja z włoskiego Livigno już w niedzielę 6 grudnia.  

Do Telewizji Polskiej powraca łyżwiarstwo szybkie. Przez cztery najbliższe sezony TVP Sport będzie pokazywać Puchar Świata i imprezy mistrzowskie: mistrzostwa świata na dystansach, mistrzostwa świata w sprintach, a także wielobojowe mistrzostwa Europy i świata. Zawody łyżwiarstwa szybkiego komentować w tym sezonie będą: Piotr Dębowski oraz zaproszeni przez niego eksperci, m.in.: Paweł Zygmunt – czterokrotny olimpijczyk, medalista mistrzostw Europy i świata, Sławomir Chmura – olimpijczyk z Vancouver, mistrz Uniwersjady oraz trener Bartosz Pisarek.

 

W sezonie zimowym 2015/16 na antenach Telewizji Polskiej zagoszczą ponownie mistrzostwa świata w hokeju na lodzie – zarówno elity, jak i Dywizji 1A, które z udziałem reprezentacji Polski zostaną rozegrane w Katowicach. Od października w TVP Sport można także oglądać Hokejową Ligę Mistrzów, w której w przyszłym roku ma już zagrać mistrz Polski. Od początku swojego istnienia, czyli od 10 sezonów, kanał sportowy TVP pokazuje także spotkania Polskiej Hokej Ligi. W TVP Sport pojawią się także transmisje z imprez mistrzowskich w curlingu – już 28 listopada finał mistrzostw Europy – oraz Puchar Świata w bobslejach i skeletonie. 

 

Plan najbliższych transmisji:

Skoki narciarskie – Puchar Świata (TVP1)

21 listopada                Klingenthal - konkurs druż.                                                   godz. 15:50

22 listopada                Klingenthal – konkurs ind.                                                    godz. 13.50 

28 listopada                Kuusamo – konkurs ind.                                                       godz. 16:55

29 listopada                Kuusamo – konkurs ind.                                                       godz. 15:45

 

Biegi narciarskie – Puchar Świata (TVP2)

27 listopada                Kuusamo – sprint klas.                                                         godz. 12:05

28 listopada                Kuusamo – 5 km dow.                                                          godz. 10:05

29 listopada                Kuusamo – 10 km klas.                                                        godz. 10:05

 

Łyżwiarstwo szybkie – Puchar Świata (TVP Sport)

20 listopada                Salt Lake City – 500 m K i M, 1500 m M, 5000 m K           godz. 20:55

21 listopada                Salt Lake City – 500 i 1500 m K, 1000 i 10 000 m M           godz. 20:55

22 listopada                Salt Lake City – 1000 m, start masowy i sprint druż. K       godz. 20:55

                                                           i 500 m, start masowy i sprint druż. M

Centrum Informacji TVP


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Sporty zimowe


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

389 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...