reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Coraz bliżej DVB-T2/HEVC w Niemczech

dodano: 2015-02-02 10:56 | aktualizacja: 2015-02-05 13:46
autor: Anita Kaźmierska | źródło: broadbandtvnews

Niemcy Media Broadcast, operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Niemczech, jest jedyną firmą zainteresowaną świadczeniem usług DVB-T2/HEVC w tym kraju. 30 stycznia br. minął termin składania ofert w przetargu na operatora multipleksu DVB-T2/HEVC, ogłoszonym przez niemieckiego regulatora medialnego.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kommission für Zulassung und Aufsicht (ZAK) sprawdzi teraz, czy spełnione zostały warunki ramowe zawarte w ofercie przetargowej i zdecyduje, czy przyzna spółce Media Broadcast stosowne częstotliwości. Wyniki zostaną przekazane do informacji publicznej 17 marca w 2015 roku.

Przejście z obecnego standardu DVB-T do jego następcy DVB-T2 w Niemczech rozpocznie się w pierwszej połowie 2016 roku, a zakończy w 2019 roku.

Dwaj niemieccy nadawcy RTL i ProSiebenSat.1 chcą oferować w DVB-T2 swoje kanały HD w sposób kodowany i płatny, natomiast nadawcy publiczni ARD i ZDF chcą oferować swoje kanały HD bezpłatnie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DVB-T2


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88+ Optima HEVC HD+IP Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

299 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

325 zł Więcej...
reklama