reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Vivendi przejmuje Le Sat

dodano: 2003-11-28 23:14 | aktualizacja: 2003-11-29 00:22
autor: Anna Sulisz | źródło: AdV.

Le_SAT_sk.jpg Dzięki porozumieniu między Canal Plus i Canal France International (CFI), platforma Canal Horizons należąca do Canal Plus przejmie afrykańską platformę Satellite Africa Television, ogólnie znaną jako Le Sat, która korzysta z satelity NSS7-22W.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Chociaż porozumienie zostało podpisane 3 lipca, to zostało ogłoszone dopiero 27 listopada po spotkaniu francuskiego ministra spraw zagranicznych, Dominique de Villepin i szefa Vivendi, Jean-Rene Fourtou.

Le Sat jest cyfrową platformą (satelitarną i MMDS), działającą w 46 afrykańskich krajach, prowadzoną od 1989 roku przez CFI, francuską organizację rządową. Le Sat trafia do około 100 tysięcy gospodarstw w Afryce i ma roczny obrót 6.5 miliona euro. Le Sat nadaje w paśmie C(4GHz) z satelity NSS 7-22W z 3,650R (SR=27500, FEC=3/4), duża część jest kodowana w Seca-MediaGuard.

Oddanie Le Sat w ręce Canal Plus jest częścią planów francuskiego rządu, by zracjonalizować zamorskie transmisje, z istotnym argumentem, by powierzyć marketing i zarządzanie platformą satelitarną spółce z szerokim doświadczeniem właśnie takim, jaki ma Plus Canal. Francuski rząd rezygnuje też z kanału CFI-TV (jest niekodowany w Le Sat), którego transmisja ma być wstrzymana do końcu roku.

Kanały Le Sat na NSS7:
Le SAT


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Dreamsky TSC-4K TRIO DVB-S2/T2/C2

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-4K TRIO do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów...

1 990 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

329 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...