reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Polsat Sport 2 i Polsat Sport 3 zostaną po Euro?

2016-07-01: 10 czerwca br. nadawanie rozpoczęły nowe kanały Telewizji Polsat (należącej do Cyfrowego Polsatu) - Polsat Sport 2 (Polsat Sport 2 HD) i Polsat Sport 3 (Polsat Sport 3 HD), w których możemy oglądać wszystkie mecze tegorocznych, rozgrywanych we Francji, piłkarskich mistrzostw Europy (więcej tutaj). Zarówno w komunikatach nadawcy jak i operatorów, w ofertach których znalazły się te stacje, znajdziemy stwierdzenie, iż są to kanały premium. Tymczasem w wykazie firmy AKPA Polska Press, która dostarcza ramówki stacji telewizyjnych innym mediom, pojawiły się te kanały (w SD i HD) także w wersji podstawowej (basic).

Wkrótce nowy kanał za Orange Sport w Polsce?

2016-02-15: - Do pytających o to, co będzie dalej z Orange Sport: przyszłość wydaje się być kolorowa, ale już raczej nie pomarańczowa (uśmiech) - napisał na swoim profilu na portalu Twitter Jacek Adamczyk z Agencji Pressing, współpracującej z Orange Sport. Na razie nie są znane szczegóły dotyczące ewentualnych zmian w tym kanale sportowym.

Polsat i TVN z nowymi kanałami rozrywkowymi?

2015-03-31: Mówią, że śmiech to zdrowie. Stara prawda głosi natomiast, iż Polacy chętnie oglądają w telewizji to, co już znają, a więc rekordy oglądalności biją powtórki filmów czy seriali sprzed nawet kilkudziesięciu lat. Połączenie tego daje nam przepis na kanał rozrywkowy. I nadawcy dobrze o tym wiedzą.

Kanał TVP3 wróci na rynek?

2015-02-28: TVP3, czyli popularna Trójka, to dla wielu nazwa programu regionalnego ośrodka Telewizji Polskiej. Gdy więc pojawiły się zapowiedzi nadawcy, iż wydzieli on z TVP Info, stacji powstałej z przekształcenia TVP3, osobny kanał - pasmo wspólne terenowych ośrodków - naturalne wydawało się, iż Telewizja Polska powróci do marki TVP3 i tak będzie się nazywać ta nowa stacja. Przez długi czas takie głosy płynęły zresztą z TVP. Ostatecznie zdecydowano się nadać tej stacji nazwę TVP Regionalna (więcej tutaj). Czy jest jednak szansa, aby kanał pod szyldem TVP3 wrócił na rynek? Wydaje się, że tak.

TVP Sport 2, TVP Dokument i TVP Parlament w MUX8?

2015-01-30: Trwają prace nad uruchomieniem ósmego multipleksu (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) (więcej tutaj). Według ostatnich propozycji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) i Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE), miejsca w nim mają zostać podzielone pomiędzy TVP i nadawców komercyjnych. Ci drudzy sprzeciwiają się jednak faworyzowaniu Telewizji Polskiej, która ma już dla siebie cały MUX 3 (ma też po jednej stacji w MUX 1 i w płatnym MUX 4).

Podsumowanie: 2014 był rokiem nowych kanałów

2014-12-27: - To był rok, dobry rok, z żalem dziś żegnam go - śpiewają Czerwone Gitary. Kolejny rok za nami. Czas więc na podsumowanie tych minionych dni. Jak ten czas wyglądał na rynku medialnym? Zapraszamy na subiektywny przegląd wydarzeń ostatnich 12 miesięcy.

Wysyp nowych kanałów w nc+ i Cyfrowym Polsacie?

2014-12-14: Tuż przed Bożym Narodzeniem i okresem sylwestrowo-noworocznym operatorzy dostarczający abonentom płatną telewizję intensyfikują swoje działania w walce o nowych użytkowników. W tym świątecznym czasie klienci są bowiem bardziej skłonni podarować sobie prezent w postaci np. dodatkowego pakietu. Czekają więc na nich specjalne promocje przygotowane przez operatorów. Czy w tym wszystkim abonenci platform satelitarnych Cyfrowy Polsat i nc+ mogą liczyć również na nowe kanały?

Cyfrowy Polsat i nc+ bez BBC Brit i BBC Earth?

2014-12-11: 1 lutego 2015 roku na polskim rynku zadebiutować mają dwa nowe kanały BBC Worldwide - BBC Brit i BBC Earth (więcej tutaj i tutaj). Oba mają zastąpić istniejące już stacje - pierwszy BBC Entertainment, a drugi - BBC Knowledge. Wydaje się więc logiczne, iż oba kanały będą więc dostępne w pakietach tych samych operatorów, u których dostępne są dziś BBC Entertainment i BBC Knowledge. Na stronach internetowych i w komunikatach nadawcy znajdziemy jednak bardziej ogólne informacje dotyczące dostępności nowych stacji.

beIN Sports lub Fox Sports zastąpią Orange sport?

2014-11-23: W połowie września br. ogłoszono, iż kontrolowana przez Romana Młodkowskiego firma RMVC przejmuje od Orange Polska kanał telewizyjny Orange sport (więcej tutaj). Stacja ma zachować swój sportowy charakter i zmienić nazwę. Na jaką? Spekuluje się, że O!Sport (więcej tutaj). Mówi się też, iż za firmą Młodkowskiego stoi inna, zagraniczna, z potężnym kapitałem, która w ten sposób mogłaby wprowadzić do Polski swój kanał. Tu wymienia się Fox Sports (Fox International Channels) i beIN Sports (Al Jazeera).

Eurosport z otwartym kanałem w Polsce?

2014-11-22: Eurosport pozyskał właśnie prawa na wyłączność do szeregu sportów zimowych, w tym zawodów Pucharu Świata (PŚ) w skokach narciarskich, biegach narciarskich i narciarstwie alpejskim (więcej tutaj). Prawdopodobnie wyłączność oznacza, że skoki i biegi znikną z ogólnodostępnej telewizji (dziś TVP). Jednak jak informuje serwis sport.pl, krążą głosy, że zarząd stacji myśli o stworzeniu otwartego kanału.
progress gif
reklama
reklama
reklama
reklama