SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

SkyStar HD wkracza na rynek

dodano: 2006-11-03 00:06 | aktualizacja: 2006-11-03 10:59
autor: Mr. Orbita | źródło: TechniSat

TechniSat wprowadza kolejny produkt na rynek. Będzie to nowa odsłona serii kart DVB-PCI SkyStar - model SkyStar HD. Jak sama nazwa wskazuje karta będzie przystosowana do odbioru kanałów HDTV, także w modulacji DVB-S2, co nie było możliwe w poprzednich wersjach SkyStar.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dość długo trzeba było czekać na kolejny produkt DVB-PCI firmowany logo TechniSat. W Polsce od czasu SkyStar w wersji 2.6d nie było nic nowego (w Rosji pojawiła się jedynie wersja 2.7u). Podstawowa różnica pomiędzy 2.6d, a HD to możliwość odbioru kanałów emitowanych w modulacji DVB-S2. Dzięki temu karta będzie radzić sobie ze wszystkimi obecnie możliwymi sposobami emisji - zarówno w DVB-S przy kompresji MPEG-2, MPEG 4:2:2 i MPEG-4 (również HDTV), jak i MPEG-4 przy wykorzystaniu DVB-S2 (wliczając przekazy HDTV). Do karty dołączane jest oprogramowanie TechniSat TV Center (odbiór, nagrywanie materiałów) i EVE v2 (obróbka nagranego obrazu i dźwięku), program PowerDVD 7 (wraz z kodekami Cyberlink) i sterowniki BDA. Poza tym w skład zestawu wchodzi pilot zdalnego sterowania wraz z bateriami. Możliwy będzie także zakup oficjalnego modułu CI od producenta - firmy TechniSat, który będzie można podłączyć do SkyStar HD i po zakupie subskrypcji pakietu legalnie oglądać go na komputerze. Minimalne wymagania sprzętowe: - procesor: Intel Pentium III (1 GHz lub więcej) - system operacyjny: Windows 2000/XP Home/Professional (zalecany Service Pack 2) - pamięć RAM: 256 MB - 64 MB wolnego miejsca na dysku dla sterowników i oprogramowania - dodatkowe 10 GB wolnego miejsca dla funkcji PVR (nagrywanie materiałów na dysk twardy komputera) - napęd CD-ROM lub DVD-ROM - wolny slot PCI na płycie głównej - karta dźwiękowa ze wsparciem DirectX - karta graficzna ze wsparciem 3D (min. 64MB) - DirectX w wersji 9.0 lub nowszej - Acrobat Reader w wersji 5.x Aktualnie karta SkyStar HD jeszcze nie jest dostępna w Polsce. Cena w Niemczech to 129,99€ (ok. 500 zł) Więcej informacji na temat SkyStar HD (w jęz. niemieckim)
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ SOLO SE V.2 (wersja single)

SOLO SE - Version 2 znanego tunera Solo SE firmy...

739 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD Sloth Combo Plus

Najnowszy odbiornik cyfrowy HDTV Combo (DVB-S2 + DVB-T/T2) PVR Ready...

239 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM520 S2 H.265 HD

Nowoczesny odbiornik cenionej marki Dreambox - nowy model DM520 S2...

680 zł Więcej...