reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Turnieje WTA w TVP

dodano: 2013-02-01 01:02
autor: lukas_k | źródło: tenisklub.pl

TVP Sport Już wkrótce widzowie TVP uzyskają dostęp do transmisji turniejów tenisowych z cyklu WTA. Do tej pory turnieje z udziałem Agnieszki Radwańskiej można było oglądać jedynie w Eurosporcie.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jedyny nadawcami zainteresowanymi zakupem praw były TVP oraz CANAL+. Ta ostatnia stacja zrezygnowała jednak z zakupu tłumacząc się odmiennymi priorytetami, ale prawdopodobnie zadecydowały względy finansowe. Oficjalnie negocjacje jeszcze trwają, ale nieoficjalnie wiadomo, że do porozumienia brakuje kilku drobnych szczegółów.

- Teoretycznie praw do transmitowania kobiecych turniejów nie mamy, ponieważ nie podpisaliśmy jeszcze umowy. Jest to jednak kwestia techniczna. Wszystkie szczegóły zostały już ustalone, a zarząd TVP zaakceptował uzgodnione warunki. Trzeba tylko podpisać dokumenty - powiedział Zygmunt Lenkiewicz, zastępca dyrektora TVP Sport.

Większość spotkań będzie można obejrzeć jedynie w TVP Sport, ale mecze z udziałem Agnieszki Radwańskiej będą dostępne na otwartej antenie. - Agnieszkę Radwańską będzie można oglądać głównie w Dwójce - przekonuje Lenkiewicz. Pierwszeństwo będą także miały Urszula Radwańska oraz tenisistki polskiego pochodzenia (Caroline Wozniacki i Angelique Kerber).

W 2013 roku TVP pokaże aż 25 turniejów WTA co oznacza, że transmisje będą praktycznie co tydzień. Sposób relacjonowania ma nie odbiegać od tego, do czego przyzwyczaił nas Eurosport. Zawody komentować będą Jacek Jońca i Michał Lewandowski. TVP szuka jednak także innych osób do komentowania. - Jeżeli uda nam się zdobyć prawa na dłużej, to niewątpliwie zadbamy o to, żeby ekipę komentatorską wzmocnić o tenisowych ekspertów - powiedział Lenkiewicz.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Tenis


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

699 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

259 zł Więcej...