reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

upc cablecom: Podstawowa oferta niekodowana

dodano: 2012-10-17 10:22 | aktualizacja: 2012-10-17 14:21
autor: Anita Dąbek / WALTI | źródło: konsumentenschutz.ch

UPC Cablecom Operator szwajcarskiej sieci kablowej upc cablecom poinformował, że ​​od 1 stycznia 2013 roku zapewni podstawową ofertę telewizji cyfrowej w formie niekodowanej. Tym samym gigant kablowy spełnił zalecenia szwajcarskiego urzędu ds. ochrony konsumentów Stiftung für Konsumentenschutz (SKS). Dyrektor zarządzający SKS, Sara Stalder, ma nadzieję, że wpłynie to na decyzje innych operatorów - Swisscom TV i Sunrise TV.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W praktyce oznacza to, że od Nowego Roku wszyscy klienci upc cablecom będą mieli dostęp do 55 cyfrowych kanałów telewizyjnych bez karty, modułu czy dekodera oferowanych przez upc - na dowolnym tunerze DVB-C lub telewizorze z wbudowanym tunerem DVB-C.

Pierwszą zaletą jest to, że klient podstawowej oferty nie będzie musiał ani wynajmować dekodera ani kupować karty kodowej od upc cablecom. Nie będzie też musiał płacić miesięcznej opłaty abonamentowej w wysokości 4 franków. Kolejną zaletą jest to, że klient będzie miał wolność wyboru przy zakupie sprzętu - może wybrać urządzenie, jakie najbardziej mu odpowiada.

Niestety od 2013 roku podniesiona zostanie opłata za połączenie kablowe u tego operatora (w 2013 o 90 rappenów/m-c do 28,40 franków/m-c, a w 2014 o kolejne 60 rappenów/m-c).

Warto dodać, że w Szwajcarii Urząd ds. Ochrony Konsumentów walczył od lat o odkodowanie podstawowego pakietu w telewizji cyfrowej. Chodzi przede wszystkim o kanały telewizji szwajcarskiej, niemieckie kanały FTA z ASTRY oraz niektóre francuskie i włoskie stacje.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV kablowa na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...