reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Cyfrowe Radio DAB+ w Kielcach

dodano: 2012-09-14 11:40 | aktualizacja: 2012-09-14 11:45
autor: Anita Dąbek | źródło: Emitel

Radio Kielce 10 września 2012 roku z okazji Jubileuszu 60-lecia Rozgłośni Regionalnej Polskiego Radia Kielce, Emitel uruchomił eksperymentalną emisję cyfrowego radia w formacie DAB+. Mieszkańcy miasta i okolic mogą słuchać w cyfrowej jakości programu radiowego „Radio Kielce” i pięciu ogólnopolskich programów Polskiego Radia.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Aby odbierać programy radiowe w technologii DAB+, potrzebny jest specjalny odbiornik obsługujący radio cyfrowe. Można je kupić w wyspecjalizowanych sklepach branżowych i w sklepach internetowych.

Obecnie Kielce to jedyne miejsce w Polsce, gdzie jest prowadzona jest cyfrowa emisja sygnału radiowego.

DAB+ to jedna z najnowocześniejszych technologii pozwalających na cyfrową emisję programów radiowych. Cyfryzacja radia oznacza nie tylko lepszą jakość, ale także to, że będzie można dzięki niej zamieścić od 8 do 10 razy więcej stacji na danej częstotliwości. Możliwe będą także dodatkowe usługi informacyjne. Oznacza to, że wraz z programem radiowym będzie można przesyłać rozbudowane serwisy tekstowe, na przykład wiadomości dla kierowców. Dziś taką rolę w bardzo ograniczonym zakresie pełni system RDS, instalowany m.in. w odbiornikach samochodowych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radio


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...