reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraina: TVi wyłączona z sieci kablowych Triolan

dodano: 2012-07-23 10:59 | aktualizacja: 2012-07-23 11:12
autor: Rafał Olchowik | źródło: telesat-news.net

TVi.JPG Ukraińska telewizja opozycyjna TVi bez żadnego uprzedzenia została usunięta z sieci kablowych operatora Triolan, informuje strona internetowa TVi. Abonenci w 11 ukraińskich miastach zostali pozbawieni dostępu do stacji. Sprawa dotyczy mieszkańców Dniepropietrowska, Doniecka, Zaporoża, Kijowa, Ługańska, Odessy, Połtawy, Symferopola, Sumy, Charkowa i Czugujewa. Według danych nadawcy, stacja straciła około 200tys. potencjalnych widzów.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Operator Triolan na miejsce TVi zaoferował nowy kanał Bank TV, nadawany przez Narodowy Bank Ukrainy.

Przedstawiciel TVi uzyskał od operatora informację, że cała sytuacja związana jest z naprawą sprzętu. TVi nie będzie nadawany do czasu usunięcia usterki. Takie wyjaśnienie nie przekonało nadawcę kanału, który zaczął informować widzów, by ci o problemach z odbiorem TVi pisali na jego pocztę. Zalecił też, że można zgłosić się do sądu w przypadku, gdy operator usuwa ze swojej oferty stację, na którą była zawierana umowa.

Szybko ujawniono też inny powód zawieszenia dystrybucji kanału i wydaje się bardziej oczywisty. Na początku roku jeden z właścicieli TVi Boris Berezowskij zmniejszył nakłady na kanał z 1 mln dolarów do 400 tys. dolarów. W wyniku tego stacja utraciła płynność finansową i nie jest w stanie regularnie opłacać transmisję w sieciach kablowych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kablówki - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Książka - Anteny Satelitarne

Książka ANTENY SATELITARNE pod redakcją Janusza Sulisza - redaktora naczelnego...

35 zł Więcej...

Stojak bezinwazyjny do okna rozporowy

Bezinwazyjny, wnękowy stojak dla anteny satelitarnej lub DVB-T z drążkiem...

149 zł Więcej...

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...