reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Bez CAM Irdeto dla TV Mobilnej Cyfrowego Polsatu

dodano: 2012-04-13 15:34 | aktualizacja: 2012-06-06 12:26
autor: Anita Dąbek | źródło: Inf. własna

TV Mobilna Maciej Staszak, dyrektor pionu strategii i rozwoju Cyfrowego Polsatu, powiedział na konferencji prasowej w dniu 12 kwietnia 2012 roku, że Cyfrowy Polsat nie ma w planach wprowadzania na rynek modułu CA Irdeto dla nowej usługi TV Mobilna, opierającej się na standardzie DVB-T. Jedynymi urządzeniami oferowanymi przez Cyfrowy Polsat dla tej usługi ma być dekoder T-HD 1000 i mobilne urządzenie M-T 5000, które będzie działało jako przekaźnik sygnału z MUX 6 poprzez sieć Wi-Fi do właściwie dowolnego urządzenia mobilnego (więcej na ten temat w kwietniowym wydaniu SAT Kuriera 4/2012).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Warto dodać, że sygnał usługi TV Mobilna przekazywany przez dekoder M-T 5000 do urządzeń mobilnych będzie dostępny tylko dla jednego urządzenia - nie będzie możliwości dzielenia go.

Penetracja DVB-T w Polsce jest na razie mała (ok. 10 proc.). Skorzystać na tym może Cyfrowy Polsat, który jeszcze przed Euro 2012 ma szansę trafić z płatną ofertą do widzów, którzy jeszcze w ogóle nie mają odbiorników DVB-T. Cyfrowy Polsat z usługą TV Mobilna będzie zachęcać do kupowania dekoderów własnej produkcji obsługujących system Irdeto - które nie dość, że umożliwią odbiór kanałów płatnych w ramach MUX 6 (zdaniem Macieja Staszaka, oferta będzie na pewno tańsza niż droższa), to jeszcze oferty bezpłatnej z MUX 1, 2 i 3.

Niestety niewiele dowiedzieliśmy z prezentacji na temat nowej usługi TV Mobilna Cyfrowego Polsatu. Operator nowej usługi nadal nie jest w stanie przedstawić kanałów dostępnych w ofercie ani jej ceny. W sprawie oferty programowej trwają konsultacje z UKE, gdyż ta, ustalona jeszcze za czasów, gdy Cyfrowy Polsat nie był udziałowcem INFO-TV-FM (obecnie INFO-TV-OPERATOR), wydaje się nieatrakcyjna dla widza końcowego - po badaniach przeprowadzonych przez Cyfrowy Polsat. Maciej Staszak podkreślił, że celem Cyfrowego Polsatu jest bycie liderem na rynku ogólnie pojętej rozrywki w Polsce. Nie chce skupiać się wyłącznie na platformie satelitarnej, ale także na innych możliwościach dotarcia do widza. Antoni Mielniczuk, moderator dyskusji panelowej o dywidendzie cyfrowej, powiedział, że zgodnie z najnowszymi badaniami Boston's Innerscope Research, widz, który wychował się dobie Internetu zmienia media średnio 27 razy na godzinę. Widzom nie wystarcza tradycyjna telewizja, korzystają z Internetu, rozwiązań mobilnych na tabletach, smartfonach, itp. Cyfrowy Polsat widzi w tym potencjał - chce dostarczać treści najwyższej jakości na różne możliwe sposoby. Według GUS-u, w Polsce jest 11 mln gospodarstw domowych korzystających z pay-tv, a pozostałe 3,5 mln nie płaci za oglądanie telewizji. TV Mobilna ma być skierowana właśnie do tych, którzy szukają taniej alternatywy w oglądaniu telewizji - uzyskując szereg bezpłatnych kanałów dostępnych już w MUX-ach, a także 8 kanałów płatnych + 12 stacji radiowych. W 2015 roku zasięg MUX 6 z usługą TV Mobilna ma wynieść 5 mln gospodarstw domowych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV Mobilna


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 799 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

99 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

509 zł Więcej...