19.02 pojedynek Małysza ze Stochem w TVP

dodano: 2011-02-09 14:21 | aktualizacja: 2011-02-09 14:34
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: TVP

TVP1 TVP 1 Jedynka W sobotę (19 lutego br.) dojdzie do wielkiego pojedynku Adama Małysza z Kamilem Stochem. Na skoczni w Szczyrku zostanie rozegrany konkurs indywidualny mistrzostw Polski. Dzień wcześniej zmagania drużynowe. Transmisje w TVP SPORT, TVP1 oraz na stronie SPORT.TVP.PL.

Adam Małysz broni tytułu wywalczonego przed… dwoma miesiącami. 26 grudnia w Zakopanem wywalczył 21. tytuł indywidualnego mistrza Polski za rok 2010 (planowo zawody miały odbyć się w lutym 2010, ale zostały przełożone). Tuż za nim uplasował się wtedy Kamil Stoch, który na koncie ma dwa złote medale czempiona kraju.

Od tamtego czasu wiele się jednak zmieniło. Stoch dwukrotnie okazał się najlepszy w zawodach Pucharu Świata (Zakopane i Klingenthal). Małysz także wygrał (Zakopane), a później zaliczył groźnie wyglądający upadek na Wielkiej Krokwi. Na szczęście nic groźnego się nie stało i „Orzeł z Wisły” bez problemu startuje w kolejnych zawodach PŚ.
Dla obu zawodników start w mistrzostwach Polski będzie ostatnim przed rozpoczynającymi się 24 lutego mistrzostwami świata w Oslo.

Zawody w Szczyrku skomentuje Sebastian Szczęsny, studio poprowadzi Robert Walczak.