reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

O ostatnich dniach wielkich gadów w Discovery World

dodano: 2010-09-21 14:33 | aktualizacja: 2010-09-21 15:01
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: Discovery World

Discovery World Bądź świadkiem największej katastrofy prehistorii i przekonaj się, jak wyginęły największe gady kiedykolwiek stąpające po Ziemi. O ostatnich dniach wielkich gadów opowie w niedzielę 17 października br. dokument „Jak wyginęły dinozaury”, który wyemituje kanał Discovery World.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
"Jak wyginęły dinozaury" (ang. Last Days of the Dinosaurs)
Premiera: niedziela, 17 października, godz. 14.00 na Discovery World

Jak i dlaczego wyginęły dinozaury, które przez 150 milionów lat niepodzielnie rządziły Ziemią? Ich nagłe zniknięcie wciąż wzbudza wśród naukowców wiele wątpliwości, a nowym hipotezom na ten temat nie ma końca. Jedna wydaje się najbardziej prawdopodobna: 150 milionów lat temu w Ziemię uderzył ogromny meteoryt, który doszczętnie zniszczył świat, w jakim dane było żyć dinozaurom.

Zderzenie wielkiego meteorytu z Ziemią, które miało miejsce 150 milionów lat temu było początkiem końca świata dinozaurów. Ogromna fala uderzeniowa stała się siłą napędową dla potężnych kataklizmów, które spustoszyły całą planetę. Wraz z wybuchem do atmosfery dostały się tony pyłu, który na wiele miesięcy przysłonił niezbędne roślinom do życia światło słoneczne. Świat zaczął umierać, a wraz z nim dinozaury, nękane przez głód, ciągłe pożary, wybuchy wulkanów i trujące kwaśne deszcze. Ich dotychczasowy raj w krótkim czasie zmienił się w piekło, z którego nie było ucieczki. Jednak gdy świat wielkich gadów zmieniał się w cmentarzysko, szansę na przetrwanie wykorzystały mniejsze i lepiej przystosowane do ciężkich warunków stworzenia. Żyjące do tej pory w cieniu dinozaurów małe ssaki, stawonogi, płazy i ryby, którym udało się w tym trudnym okresie ukryć w bezpiecznych miejscach, dostały szansę zajęcia miejsca prehistorycznych olbrzymów – niekwestionowanych dotychczas władców świata.

Ostatnie chwile wielkich gadów na Ziemi poznamy, oglądając program „Jak wyginęły dinozaury” – z rozmachem zrealizowany dokument, w całości stworzony w komputerowej technice najwyższej jakości. Realistyczne animacje odtwarzające unoszącą się w atmosferze wielką chmurę pyłu, pożary trawiące hektary lasów, niszczycielskie trzęsienia ziemi czy sięgające kilkuset metrów fale tsunami pozwolą nam wczuć się w te najbardziej dramatyczne momenty z historii naszej planety.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...