reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Al Jazeera International na Łotwie

dodano: 2006-11-20 21:00 | aktualizacja: 2006-11-21 13:52
autor: Magda Kowalczyk | źródło: bb.lv/inf. wł

W ofercie programowej łotewskiego operatora kablowego Izzy pojawił się informacyjny kanał Al Jazeera International. Przypomnijmy, że ta angielska wersja językowa stacji miała swoją światową premierę 15 listopada.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Równocześnie inny łotewski operator Baltkom TV jest zainteresowany połączeniem do swojej oferty tego kanału.

Informacyjny kanał Al Jazeera powstał w 1996 roku w Katarze. Dopiero w 2001 roku stał się on znany szerokiej publiczności w Europie i USA. 15 listopada nadawca uruchomił angielską wersję językową kanału i ma nadzieję, że może się ona stać się konkurencją dla BBC czy CNN. Od początku emisji Al Jazeera International trafi do 40 mln gospodarstw w Europie, Afryce i Bliskim Wschodzie.

Kanał ten może niezwykle istotny wpływ na zrozumienie mentalności świata arabskiego, gdyż wszelkie informacje podawane są z ich punktu widzenia.

Z drugiej strony od początku istnienia kanał wzbudza wiele konferencji i wywołuje szereg ogólnoświatowych dyskusji. Jeszcze kilka lat temu prezydent Bush nie chciał się zgodzić na dystrybucję kanału na teren USA.

Co wywołuje te burze wokół stacji?

Zachodnie media określają ją jako tubę terrorystów. Trwają spekulacje wokół powiązania kanału ze światem terrorystycznym. Na kanale nie raz emitowano wypowiedzi samego Bin Ladena czy innych przywódców Al-Kaidy. Al Jazerra zasłynęła także z bardzo drastycznych reportaży, np. z egzekucji czy własnych sprawozdań z działań wojennych w Afganistanie i Iraku.

Pomimo skandalizującej atmosfery wokół stacji, jej nadawcy postulują, że jest ona jak najbardziej niezależnym zródłem informacji. Al Jazeera uznawana jest też za jedną z lepszych stacji informacyjnych i często zachodni dziennikarze decydują się na pracę w niej.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kablówki - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

509 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

130 zł Więcej...