reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TVP Kultura w sieci Aster

dodano: 2005-12-15 21:04
autor: Adrian Gąbka | źródło:

Aster Już od piątku 16 grudnia 2005 r. abonenci pakietu Basic ASTER w Warszawie i Krakowie będą mogli oglądać pierwszy kanał tematyczny Telewizji Publicznej, TVP Kultura. ASTER jest pierwszym operatorem, który wprowadził TVP Kultura, najpierw do oferty telewizji cyfrowej, a obecnie telewizji kablowej.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TVP Kultura to kanał tematyczny telewizji publicznej wyspecjalizowany w tematyce kulturalnej z ambicją współkreowania wydarzeń i dzieł kultury na najwyższym artystycznym poziomie.

Podstawę programu stanowią nowe i archiwalne materiały zakupione przez Telewizję Polską. Produkcja własna kanału to przede wszystkim codzienne informacje kulturalne, realizowane w studio rozmowy, a także oprawa graficzna. Program prowadzony jest przez wybitnych specjalistów w poszczególnych dziedzinach sztuki, jakim poświęcony jest dany dzień.

Cieszymy się, iż abonenci pakietu Basic w Warszawie i Krakowie już od piątku będą mogli oglądać TVP Kultura i poszerzą grono odbiorców tego kanału w naszej sieci. Bardzo zależało nam na tym, aby oferta TVP Kultura była dostępna dla nich jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. Myślę, że udostępnienie go tak licznej grupie abonentów ASTER umożliwi wielu osobom aktywne i świadome uczestnictwo w życiu kulturalnym – powiedziała Joanna Pasynkiewicz, Wiceprezes, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży ASTER.

W dni powszednie program emitowany jest w godzinach od 13:00 do 1:00 a w weekendy od 9:00 do 1:00.
W grudniu br. abonenci telewizji kablowej (pakiet Basic) oraz telewizji cyfrowej ASTER w Warszawie i Krakowie będą mogli zobaczyć wiele ciekawych programów proponowanych przez TVP Kultura, w tym m.in.: Koncerty Davida Bowie, Kurta Ellinga i Leszka Możdżera. Dzień polskich prapremier filmowych. Teatr „na żywo”, czyli transmisję wrocławskiego musicalu „Scat”. Wigilię z Rafałem Blechaczem, laureatem tegorocznego konkursu chopinowskiego, a także Cinema Paradiso, film Giuseppe Tornatore, który zdobył wiele nagród na najważniejszych międzynarodowych festiwalach. Dodatkowo unikalne dokumenty, gorące debaty, artystyczne eksperymenty i najświeższe wiadomości ze świata kultury i nauki.

TVP Kultura będzie nadawany w Warszawie na kanale C21 (471,25 MHZ), zaś w Krakowie na kanale S23 (343,25 MHZ).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV kablowa na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum PREMIUMBOX+ H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...