reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

PR: Zmowa na szkodę mediów publicznych

dodano: 2024-06-06 10:09 | aktualizacja: 2024-06-07 13:50
autor: Jerzy Kruczek | źródło: polskieradio24.pl

KRRiT Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji Likwidatorzy rozgłośni regionalnych Polskiego Radia chcą dymisji szefa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Macieja Świrskiego. Zarzucają mu szerzenie dezinformacji i niszczenie mediów publicznych. Likwidatorzy zaprezentowali w Poznaniu „Dziesięć fake newsów Macieja Świrskiego". To działania i wypowiedzi szefa KRRiT w czasie, gdy nie przelewa pieniędzy z abonamentu na konta mediów publicznych.

KRRiT
KRRiT Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Działanie w zmowie na szkodę mediów publicznych?

 - Przewodniczący KRRiT Maciej Świrski nie rozumie swojej podstawowej roli, czyli dbania o media publiczne. Dopóki nie zostanie postawiony przed Trybunałem Stanu, dopóty będzie szkodził mediom publicznym w chory sposób. Tego nie da się inaczej wyjaśnić

-  powiedział w Polskim Radiu 24, członek Rady Programowej Polskiego Radia Jan Ordyński.


Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że Maciej Świrski i KRRiT są z mocy ustawy i konstytucji zobowiązani do opieki nad mediami publicznymi.

- Tymczasem ciągle je nękają. Dotyczy to rozgłośni regionalnych Polskiego Radia, centrali Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Jest wniosek o postawienie Macieja Świrskiego przed Trybunałem Stanu, ale przewodniczący KRRiT kwalifikuje się również do odpowiedzialności karnej za działanie na szkodę tych spółek z art. 231 Kodeksu karnego. Ta sankcja również powinna być zastosowana wobec Macieja Świrskiego. On ewidentnie szkodzi mediom publicznym i naużywa władzy

- powiedział Jan Ordyński. 

Zmowa na szkodę mediów publicznych 

Jego zdaniem działania Macieja Świrskiego ocierają się o °paranoję polityczno-osobowościową".

- Mamy też problem w Radzie Programowej Polskiego Radia, której przewodniczący Marek Suski uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Można powiedzieć, że politycy PiS działają w zmowie na szkodę mediów publicznych w Polsce.

- Natomiast Maciej Świrski nie rozumie swojej podstawowej roli, czyli dbania o media publiczne. Dopóki nie zostanie postawiony przed Trybunałem Stanu, dopóty będzie szkodził mediom publicznym w chory sposób. Tego nie da się inaczej wyjaśnić

- mówił Ordyński. 

Wniosek o Trybunał Stanu

23 maja posłowie Koalicji Obywatelskiej złożyli do marszałka Sejmu Szymona Hołowni wniosek o postawienie Macieja Świrskiego przed Trybunałem Stanu. Pod wnioskiem podpisało się 185 parlamentarzystów koalicji rządowej. Jest tam materiał dowodowy i 11 zarzutów. Najważniejsze to blokowanie środków dla TVP i Polskiego Radia, a także wrogie traktowanie mediów prywatnych oraz niewypełnianie swoich obowiązków.

Zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji, publiczna radiofonia i telewizja realizuje misję publiczną, oferując na zasadach określonych w ustawie całemu społeczeństwu i poszczególnym jego częściom zróżnicowane programy i inne usługi w zakresie informacji, publicystyki, kultury, rozrywki, edukacji i sportu - cechujące się pluralizmem, bezstronnością, wyważeniem i niezależnością, innowacyjnością, wysoką jakością, a także integralnością przekazu.

Przewodniczący KRRiT Maciej Świrski w środę 5 czerwca ponownie odmówił Informacyjnej Agencji Radiowej wypowiedzi, zarzucając Polskiemu Radiu możliwość manipulacji. Zapewnił, że chętnie wypowie się w programie na żywo.

Źródło: polskieradio24.pl 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

385 zł Więcej...