reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Weekend z filmami z lat 90. w Kino Polska

dodano: 2024-06-04 13:05
autor: Janina Dobrowolska | źródło: Kino Polska

Kino Polska logo od 3.06.2024 Trzeci weekend czerwca w Kino Polska upłynie pod hasłem tytułów z lat 90. Stacja przygotowała kolejny wyjątkowy maraton filmowy w ramach trwającego cyklu „Kino Pokoleń”. Na ekranie zagoszczą niezapomniane polskie hity lat 90., które przeniosą widzów w czas wielkich emocji i kultowych produkcji.

Kino Polska
Sztos film Kino Polska 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Weekend z filmami z lat 90. w Kino Polska 

To doskonała okazja, by wspólnie z rodziną i przyjaciółmi wrócić do minionych czasów i odkryć magię tamtych lat na nowo. 

„Kino Pokoleń” to cykl, który dzięki prezentacji kultowych filmów z różnych dekad, oferuje widzom możliwość podróży w czasie i powrotu do ulubionych produkcji sprzed lat.

23 czerwca nie zabraknie hitów, które zdefiniowały lata 90. i zapisały się na stałe w historii kina.

LATA 90.

W niedzielę, 23 czerwca Kino Polska zaprezentuje produkcje lat 90-tych, które bawią do dziś i do których widzowie chętnie wracają. Wśród nich znalazła się pierwsza polska komedia o stanie wojennym - „Rozmowy kontrolowane”. Ryszard Ochódzki (Stanisław Tym), skutkiem słabości do pięknych kobiet, dużych pieniędzy i szemranych interesów ze Służbą Bezpieczeństwa, zostaje uwikłany w wojnę polsko-jaruzelską. Zbieg absurdalnych zdarzeń i komediowych splotów okoliczności spowodują, że z ubeckiej „wtyki", którą miał zostać, przenikając w szeregi Solidarności, stanie się największym bohaterem opozycji. Wszystko to oczywiście pomimo, a nawet zupełnie wbrew jego woli.

Film do obejrzenia na antenie Kino Polska o godz. 18:00.

Drugi z proponowanych tytułów, to kultowy „Sztos” Olafa Lubaszenki. Historia toczy się na początku lat siedemdziesiątych w Sopocie, kiedy to główny bohater „Synek” (Cezary Pazura) wychodzi z więzienia. Jego aktualnym celem jest to, aby w końcu się ustatkować, ożenić ze swoją dziewczyną i kupić mieszkanie. Na to jednak potrzeba pieniędzy, a mężczyzna nie zamierza trudzić się uczciwą pracą. Chcąc w łatwy i szybki sposób zdobyć sporo gotówki, zgłasza się do doświadczonego hochsztaplera, Eryka (Jan Nowicki), by wspólnie z nim oszukiwać turystów przy wymianie walut. Jak potoczą się ich losy?

Odpowiedź na antenie Kino Polska w niedzielę 23 czerwca o godzinie 22:05.

Co jeszcze będzie można obejrzeć w Kino Polska?

Ostatni weekend czerwca to jednocześnie ostatnia część cyklu „Kino Pokoleń”.  ​​​​​​​
Będzie on dedykowany kinu współczesnemu, do którego zaproszą m.in. Magdalena Różczka w „Rozmowach nocą”, Marta Mazurek i Michalina Olszańska w „Córkach Dancingu” czy Julia Wieniawa w horrorze „W lesie dziś nie zaśnie nikt”. To idealny moment żeby nadrobić głośne polskie produkcje ostatnich lat.

Filmy w cyklu „Kino pokoleń” - „Lata 90.”:

23 czerwca (niedziela)
  • 16:25 „Złote runo”
  • 18:00 „Rozmowy kontrolowane
  • 20:00 „Komedia małżeńska” 
  • 22:05 „Sztos” 
  • 23:55 „Wielka wyspa”


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

699 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...