reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Pierwszy etap zmian na tp. M7 Group z 23,5°E

dodano: 2024-05-23 19:23
autor: RO | źródło: parabola.cz

Platforma Skylink antena red kolor 360px 22 maja 2024 r. na pojemnościach M7 Group z satelitów Astra 3B/3C (23,5°E) nastąpiły zmiany, które pozwolą przełączyć 12 kanałów HD do SD, a 2 transpondery - wyłączyć. W sumie 8 multipleksów Skylink zmieniło korekcję błędów FEC z 2/3 na 3/4 i Pilot z OFF na ON. Jeden multipleks ma zwiększony SR z 27500 do 29900 ksymb/s.

M7 Group/Canal+
M7 Group Canal+ company budynek 2021 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wiele odbiorników poradzi sobie ze zmianą FEC i Pilota. Gorzej jest z wartością SR i tu odbiorniki zachowują się różnie. Niektóre potrzebują ponownego wyszukiwania kanałów z nowym SR i wówczas stare pozycje programowe zostaną zastąpione nowymi. Są też takie odbiorniki, które wymagają ręcznego usunięcia starych kanałów po nowym wyszukiwaniu. Inne modele są mniej wymagające i wystarcza tylko aktualizacja SR bez wyszukiwania.

Odbiorniki wyposażone w funkcję FastScan zaktualizują się same bez podejmowania działań przez użytkownika.

Zmienione parametry multipleksów przyniosły dodatkową pojemność (ok. 50 Mbit/s), co pozwoli spółce M7 Group uwolnić 2 transpondery, a kanały przenieść na uzyskane miejsce w innych multipleksach. Nowe parametry techniczne podaliśmy w newsie Skylink planuje kilka zmian na satelicie.

12 kanałów HD przechodzi do SD.
Głównym celem operatora jest zmniejszenie kosztów dystrybucji satelitarnej. Wkrótce 12 kanałów TV przełączy się z jakości HD do niższej jakości SD. Dla abonentów Skylink zmiana obejmie CNN Prima NEWS, Mezzo, TravelXP i węgierskie Film+, M1, M2 / Petöfi, M4, M5, RTL i Duna TV. Kanały Dreamworks i Sport 10 dotyczą abonentów w krajach Beneluksu.

Jeden z kanałów SD idzie do HD.
Firma M7 Group zwiększa rozdzielczość FilmBox w związku z dużą popularnością tego kanału filmowego w Czechach. Migracja do wyższej rozdzielczości jest spodziewana na 18 czerwca 2024 roku.

Koniec pracy 2 transponderów M7 Group na pozycji 23,5°E.
M7 Group rezygnuje z 2 transponderów na częstotliwościach 11,778V (DVB-S2) i 11,954H (DVB-S2), na których nie nastąpiła korekta FEC i Pilota. Na drugim są nadawane kanały słowackiej telewizji publicznej RTVS, które również czeka migracja na inną pojemność.

Ze względu na nieporozumienie M7 Group z operatorem satelitarnym SES (Astra) w sprawie dzierżawy tych transponderów, dystrybucja kanałów dla klientów Skylink w dalszej perspektywie nie będzie realizowana. Część kanałów będzie miało obniżoną jakość obrazu, część zmieni transponder, a inne przejdą na OTT do usługi Skylink Live TV.

Jakie kanały przechodzą do OTT?
Od 22 sierpnia 2024 r. abonenci Skylink przez satelity Astra 3B/3C (23,5°E) nie będą już odbierać 9 kanałów. Wśród nich AXN Black, AXN White i Extreme Sports, a także węgierskie Galaxy 4, ATV, Zenebutik, TV4, Nickelodeon Hungary i Nick Jr Hungary.

Rozszerzenie oferty OTT.
Operator Skylink od 16 lipca br. w usłudze internetowej Skylink Live TV będzie oferował nie tylko wspomniane wyżej kanały, ale również M1, M2 / Petöfi, M4, M5, Duna, Duna World / M4 Sport+, TV2, Film+, Mozi+, Muzsika TV, Magyar Sláger TV, Super TV2, TV2 Comedy, TV2 Klub, RTL, RTL Gold, RTL Kettö, RTL Három, Cool, Prime, Sorozat+, Hír TV, Izaura TV i Comedy Central Hungary. Te kanały również będą oferowane na satelicie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...