reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Gra tajemnic” z Benedictem Cumberbatchem

dodano: 2024-05-22 15:22
autor: Artur Kwiecień | źródło: Stopklatka SA

Forum Film Poland Gra tajemnic fot stopklatka 360px 2 czerwca o godz. 20:00 na kanale FilmBox Premium HD zostanie wyemitowany jeden z najbardziej uznanych filmów ostatnich lat – „Gra Tajemnic” z Benedictem Cumberbatchem w roli głównej. 9 czerwca widzowie będą mieli okazję obejrzeć ten film na antenie Stopklatki.

Forum Film Poland/Stopklatka SA
Forum Film Poland Gra tajemnic fot Stopklatka 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Oscarowy film „Gra tajemnic” z Benedictem Cumberbatchem 

„Gra tajemnic” – fabuła filmu

Rok 1939. Londyn.
W znajdującej się pod miastem posiadłości Bletchley Park zespół kryptologów pod przewodnictwem Hugh Alexandra (Matthew Goode) próbuje złamać kod Enigmy, którym posługują się naziści. Do zespołu dołącza ekscentryczny matematyk Alan Turing (Benedict Cumberbatch). Chociaż nie udaje mu się zyskać aprobaty kolegów, przejmuje dowodzenie w grupie. Całkowicie angażuje się w budowę maszyny szyfrującej. Po miesiącach ciężkiej pracy osiąga sukces. Zespołowi udaje się odczytać wiadomości hitlerowców, dzięki czemu alianci wygrywają wojnę. Zasługi Turinga tracą jednak znaczenie, gdy wychodzi na jaw, że jest on homoseksualistą. Genialny matematyk zostaje skazany na mocy homofobicznego prawa.

W roli głównej – Benedict Cumberbatch 

„Gra Tajemnic” to film biograficzny z 2014 roku, opowiadający historię Alana Turinga – brytyjskiego matematyka i kryptologa, którego praca przy złamaniu niemieckiego kodu Enigmy miała kluczowe znaczenie dla zakończenia II wojny światowej. W rolę  głównego bohatera wcielił się Benedict Cumberbatch, znany szerokiej widowni z nagradzanego serialu „Sherlock” oraz szeregu bijących rekordy popularności adaptacji komiksów Marvela, w których aktor wcielał się w uwielbianą przez fanów serii postać Doktora Strange’a.

Za swoją niezwykle poruszającą i wielowymiarową kreację w „Grze Tajemnic” Benedict Cumberbatch został doceniony nominacją do Oscara dla najlepszego aktora pierwszoplanowego. Aktor przygotowywał się do roli Turinga dogłębnie studiując życie naukowca. Współpracował z historykami, aby jak najdokładniej oddać geniusz i tragizm tej postaci. Cumberbatch spędził wiele godzin na rozmowach z ekspertami, analizując dostępne materiały archiwalne, co pozwoliło mu na stworzenie wiarygodnej i głęboko poruszającej kreacji. 

Wielokrotnie nagradzany

Film, reżyserowany przez Mortena Tylduma, poza wieloma nominacjami, otrzymał Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany, którego autorem jest Graham Moore.

Powstał on na podstawie książki „Alan Turing: The Enigma” autorstwa Andrew Hodgesa.

Produkcję doceniono za autentyczność w oddaniu atmosfery wojennej Wielkiej Brytanii oraz za realistyczne przedstawienie trudności, z jakimi borykał się Turing – zarówno zawodowych, jak i osobistych. Warto również dodać, że Keira Knightley, grająca Joan Clarke, jedną z niewielu kobiet pracujących przy złamaniu Enigmy, również została nominowana do Oscara za najlepszą rolę drugoplanową.

Plan emisji:

2 czerwca (niedziela)

20:00 „Gra Tajemnic”,  FilmBox Premium HD

9 czerwca (niedziela)

20:00 „Gra Tajemnic”, Stopklatka 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...