Iga Świątek w finale WTA Indian Wells

dodano: 2024-03-16 11:26
autor: Jan Borejko | źródło: CANAL+/satkurier.pl

Iga Świątek tenis WTA Indian Wells 2024 canalplus 360px Iga Świątek trafiła do finału, przechodząc bez wielkiego wysiłku kolejne rundy WTA w Indian Wells. W nocy z piątku na sobotę (15/16 marca) Iga pokonała Ukrainkę Martę Kostjuk (32. WTA) 6:2, 6:1 i zagra w wielkim finale. Kiedy i z kim Świątek gra w finale?

CANAL+ Sport
Iga Świątek WTA1000 Indian wells 2024 canal+ sport 760px

Iga Świątek zaczęła od zwycięstwa 2:0 nad Amerykanką Danielle Collins. Potem z takim samym wynikiem kończyła rywalizację z Lindą Noskovą i Julią Putincewą. W ćwierćfinale Świątek trafiła na Dunke polskiego pochodzenia - Caroline Wozniacki. Polka wygrała pierwszego seta 6:4, a w drugim secie już prowadziła 1:0, kiedy Wozniacki była zmuszona skreczować. Nie dała jej rady Ukrainka - Maria Kostjuk, z którą grała tylko 68 minut i było po meczu półfinałowym.

W finale Iga Świątek zmierzy się z Marią Sakkari, która pokonała w półfinale Coco Gauff.