reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TVP World powrócił do TV naziemnej

dodano: 2024-03-13 09:58
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

TVP World TVP World z powrotem jest dostępny w telewizji naziemnej. 13 marca ten anglojęzyczny kanał Telewizji Polskiej powrócił na MUX 6. Dwa dni wcześniej TVP World wznowił nadawanie po niemal trzech miesiącach przerwy, pojawiając się m.in. online. Teraz mogą go odbierać także widzowie będący w zasięgu szóstego multipleksu.

TVP
TVP World


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

TVP World znowu nadaje w DVB-T2

13 marca br. przed godz. 8:00 kanał TVP World został dołączony do MUX 6 telewizji naziemnej. Aby go odbierać, konieczne może być ponowne przeskanowanie pasma częstotliwości (parametry odbioru MUX 6 dla poszczególnych regionów Polski można znaleźć m.in. na stronie internetowej Emitela). Stacja pojawiła się na pozycji 33 na pilocie (przy włączonym LCN).
 
TVP World
TVP World

Dodajmy, że TVP World jest od roku dostępny również na MUX 3, ale wyłącznie w ramach HbbTV, czyli do jego odbioru konieczne jest urządzenie podłączone do internetu, z włączoną funkcją telewizji hybrydowej HbbTV. Pozycja LCN wersji to 91.

Dlaczego nie było TVP World?

20 grudnia ub.r. minister kultury i dziedzictwa narodowego, Bartłomiej Sienkiewicz, poinformował, iż odwołał dotychczasowych prezesów Telewizji Polskiej, Polskiego Radia, Polskiej Agencji Prasowej i rady nadzorcze. Jednocześnie, powołał nowe rady nadzorcze tych spółek, które z kolei powołały nowe zarządy spółek i nowych prezesów.

W tym samym czasie doszło do wyłączenia emisji kanałów TVP3, TVP Info i TVP World. Stacje TVP3 wznowiły nadawanie 26 grudnia ub.r., a kanał TVP Info powrócił 29 grudnia ub.r. Jednak do ponownego uruchomienia TVP World nie dochodziło.

Uległo to zmianie 11 marca, kiedy TVP World powrócił do nadawania. Początkowo stacja nie była dostępna na MUX 6 telewizji naziemnej, jednak zawitała na ten multipleks już 13 marca.

Co w ofercie TVP World?

TVP World to anglojęzyczny, całodobowy kanał informacyjny Telewizji Polskiej. Nadaje od 18 listopada 2021 roku. Misją kanału jest edukacja i popularyzacja tematyki wschodnioeuropejskiej - od newsów, przez historię, technologię, kulturę i biznes. Na antenie pojawiają się też wiadomości kulturalne oraz wywiady i reportaże, a dziennikarze TVP World bezpośrednio relacjonują najważniejsze wydarzenia z regionu.
 

- Naszym głównym celem jest informowanie świata o tym, co dzieje się w Polsce i w otaczającym nas regionie Europy Centralnej i Wschodniej, a zwłaszcza w walczącej Ukrainie. Będziemy objaśniać znaczenie relacjonowanych wydarzeń i dlaczego są one ważne dla reszty świata - mówi Michał Broniatowski, dyrektor - redaktor naczelny TVP World.

Jak informuje nadawca, w planach jest również uruchomienie w najbliższej przyszłości serwisów informacyjnych w języku niemieckim, rosyjskim i ukraińskim.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna w Polsce


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...