reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Polonia 24. Tygodnik” na kanałach TVP

dodano: 2024-02-29 17:47 | aktualizacja: 2024-02-29 22:51
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP Polonia „Polonia 24. Tygodnik” Na kanałach TVP Polonia i TVP Wilno wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 1. sezonu polskiego programu „Polonia 24. Tygodnik”. Produkcja nawiązuje do codziennego programu informacyjnego „Polonia 24”, który do niedawna był emitowany na antenach tych stacji. Informacyjno-publicystyczny program „Polonia 24. Tygodnik” poprowadzą Paulina Drażba i Przemysław Toczek („Fajna Polska” na kanałach TVP3 Olsztyn, TVP Polonia i TVP Wilno). Gośćmi będą Paweł Łatuszka, Przemysław Rudź i Tomasz Schafernaker.

TVP Polonia „Polonia 24. Tygodnik”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W czwartek, 29 lutego br. o godzinie 22:15 na kanale TVP Polonia oraz w piątek, 1 marca br. o godzinie 7:35 w stacji TVP Wilno wyemitowany zostanie premierowo pierwszy odcinek pierwszego sezonu magazynu informacyjno-publicystycznego „Polonia 24. Tygodnik”.

Program skierowany jest do Polonii i Polaków zainteresowanych tematyką polonijną. Magazyn „Polonia 24. Tygodnik” poprowadzą Paulina Drażba i Przemysław Toczek („Fajna Polska” na kanałach TVP3 Olsztyn, TVP Polonia i TVP Wilno - więcej tutaj).

Jak zapowiada nadawca, „Polonia 24. Tygodnik” to magazyn informacyjno-publicystyczny koncentrujący się wokół tematyki polonijnej. Program przybliży widzom sprawy Polaków z całego świata - „przedstawiając szerokie spektrum tematów, dotyczących spraw społecznych i inicjatyw podejmowanych przez naszych rodaków ze świata”. Całość wzbogacona będzie o rozmowy z gośćmi oraz przegląd polonijnych portali internetowych.

W premierowym wydaniu poruszone zostaną takie tematy jak obawy Polaków przebywających w Ukrainie w obliczu trwającej tam wojny Rosji z Ukrainą czy prześladowania Polaków na Białorusi.

Widzowie dowiedzą się również, jaki Polska ma wkład w podbój kosmosu. Gośćmi w studiu będą: Paweł Łatuszka - białoruski opozycjonista, i Przemysław Rudź - popularyzator astronomii, oraz Tomasz Schafernaker - meteorolog i polski prezenter BBC, który przedstawi autorską prognozę pogody (więcej tutaj).
 
Renata Habsburg Lorena de Zulueta i Paulina Drażba w programie „Alicja i Karol. Moi rodzice, Habsburgowie”, foto: TVP
Renata Habsburg Lorena de Zulueta i Paulina Drażba w programie „Alicja i Karol. Moi rodzice, Habsburgowie”, foto: TVP
Leszek Możdżer, Przemysław Toczek i Paulina Rubczak w programie „Fajna Polska”, foto: TVP
Leszek Możdżer, Przemysław Toczek i Paulina Rubczak w programie „Fajna Polska”, foto: TVP
Paulina Drażba i Przemysław Toczek w programie „Fajna Polska”, foto: TVP
Paulina Drażba i Przemysław Toczek w programie „Fajna Polska”, foto: TVP


„Polonia 24. Tygodnik” - sezon 1., emisja w czwartki (od 29 lutego 2024 roku) o godz. 22:15 na kanale TVP Polonia. Program ten będą mogli również oglądać widzowie stacji TVP Wilno.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

569 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...