reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Super Polsat: Narkobiznes pod lupą policji

dodano: 2024-02-29 17:24 | aktualizacja: 2024-02-29 22:52
autor: Łukasz Knapik | źródło: Grupa Polsat Plus/satkurier.pl

Centralne Biuro Śledcze Policji CBŚP Policja grafika animacja rysunek bajka Na kanale Super Polsat wyemitowany zostanie premierowo 8. odcinek 1. sezonu polskiego serialu dokumentalnego „Największe śledztwa CBŚP”, którego bohaterem jest Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP). - CBŚP po raz pierwszy w historii otwiera archiwa przed widzami - zapowiada nadawca. Producentem programu jest Constantin Entertainment Polska. Odcinek zatytułowany będzie „Narkobiznes”, a widzowie poznają sekrety dochodowego procederu i pracy funkcjonariuszy, która umożliwia rozbijanie grup przestępczych.

Centralne Biuro Śledcze Policji CBŚP Policja grafika animacja rysunek bajka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Narkobiznes

Widzowie poznają sekrety dochodowego procederu i pracy funkcjonariuszy, która umożliwia rozbijanie grup przestępczych. Jakie narkotyki produkowane są w Polsce i dlaczego akurat one? Jak przebiega proces wytwarzania nielegalnych substancji? W odcinku tym pojawią się także szczegóły akcji operacyjnych w nielegalnych laboratoriach chemicznych. Ósmy odcinek pierwszego sezonu programu „Największe śledztwa CBŚP” wyemitowany zostanie premierowo w czwartek, 29 lutego br. o godzinie 21:00 na antenie stacji Super Polsat.

Hurtowa działalność

Narkotyki syntetyczne produkowane są z ogólnodostępnych środków, co potęguje problem ich masowego wytwarzania. Ilości są tak duże, że „laboratoria” przestają mieścić się w małych piwnicach, a zaczynają przybierać postać hal produkcyjnych. Za cały proces odpowiedzialne są wykwalifikowane osoby, które są w stanie uzyskać substancję w najczystszej postaci. Narkotyki mają być uzależniające, ale nie zabójcze. Specjaliści jednak nie przebywają w laboratorium na stałe, bo grupy przestępcze obawiają się utraty fachowca w razie ewentualnego zatrzymania przez służby specjalne.

Narkobiznes pod lupą

W odcinku ujawniane są sekrety narkotykowego przemysłu w naszym kraju. Jakie substancje były wytwarzane w Polsce i jakie niosły ze sobą konsekwencję dla klientów? Kto stoi za produkcją i jak przebiega proces wykrywania „laboratoriów”? Na co narażeni są pracownicy i funkcjonariusze operacyjni w trakcie przejęcia nielegalnych fabryk? W jakim momencie musi uderzyć grupa operacyjna, aby mogła ująć przestępców na gorącym uczynku? W odcinku przedstawione zostają szczegóły akcji rozpracowania wielkiej hali produkcyjnej w Będzinie.

Szczegóły programu

Jak zapowiada nadawca, seria dokumentalna „Największe śledztwa CBŚP” pozwala widzom zobaczyć od kulis świat polskiej przestępczości zorganizowanej, jakiego nie znali. Każdy jej odcinek skupia się na innym obszarze działalności kryminalnej i przybliża śledztwa z danego obszaru, które zakończyły się akcją Centralnego Biura Śledczego Policji. Tematy odcinków odzwierciedlają specyfikę polskiego świata przestępczego: nielegalna działalność pseudokibiców, uprowadzenia, seksbiznes, zamachy bombowe, narkobiznes, przemyt, nielegalna broń, sprawy kryminalne, Archiwum X, nielegalne farmaceutyki (więcej tutaj).

„Największe śledztwa CBŚP” - sezon 1., emisja w czwartki o godz. 21:00 na kanale Super Polsat.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...