dodano: 2024-02-27 23:51 | aktualizacja:
2024-02-28 13:00
autor: Łukasz Knapik |
źródło: satkurier.pl
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pogoda24.TV to kanał informacyjny, który łączy szczegółowe prognozy pogodowe z edukacją ekologiczną i rozrywką, oferując widzom angażujący infotainment. Na kanale znajdą się takie programy, jak: „Nie igraj z naturą” czy „Dzika pogoda według Richarda Hammonda”.
Pogoda24.TV to nowy projekt grupy MWE Networks, chociaż miała ona już w swojej ofercie kanał informacyjny. W 2020 roku nadawanie rozpoczęła stacja
Biznes24, wspólny projekt Michała Winnickiego, właściciela MWE Networks, i dziennikarza Romana Młodkowskiego. Stacja prezentuje programy informacyjne, publicystyczne i dokumentalne o biznesie, gospodarce czy ekonomii. W 2021 roku grupa MWE Networks sprzedała swoje udziały w nadawcy kanału Biznest24 funduszowi ASI Tech Tier Investment (Tier Investment)
(więcej tutaj). Ponadto w grupie MWE Networks znajduje się stacja
TVC (wcześniej pod nazwą
NTL Radomsko), prezentująca codzienne obok filmów, seriali i produkcji rozrywkowych, także przygotowywane przez zewnętrzną firmę programy informacyjne o wydarzeniach, między innymi z województwa łódzkiego
(więcej tutaj).
Kanał Pogoda24.TV dostępny będzie w sieciach kablowych i IPTV oraz bezpłatnie w należących do nadawcy multipleksach lokalnych (MUX) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC)
(więcej tutaj).
Pogoda24.TV trafi do oferty Premium TV biura TVN Media, co oznacza, że będą tam emitowane reklamy.
Jak czytamy w przyznanej przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji (KRRiT) koncesji, program Pogoda24.TV będzie - zgodnie z założeniami wniosku - rozpowszechniany codziennie, 24 godziny na dobę i skierowany do osób w wieku od 7 do 74 lat, kobiet i mężczyzn, z wykształceniem podstawowym i średnim, osób pracujących, emerytów i rencistów
(więcej tutaj).
Wyspecjalizowany informacyjny, poświęcony głównie pogodzie charakter programu będzie realizowany poprzez audycje o tematyce informacyjnej, które zajmą nie mniej niż 70 proc. zarówno tygodniowego jak i miesięcznego czasu nadawania programu w godzinach 6:00-23:00. W programie będą rozpowszechniane audycje przedstawiające prognozę pogody w Polsce i na świecie. Informacje będą przekazywane za pomocą interaktywnych map, zapowiedzi meteorologicznych oraz wejść prezenterskich. Dodatkowo informacje pogodowe będą przedstawiane na pasku informacyjnym. W programie obecne będą także transmisje z kamer umieszczonych w wybranych miejscach Polski, między innymi na plażach i w górach. W zależności od pory roku pojawią się również informacje o smogu, śniegu, temperaturze i jakości wody w wybranych kąpieliskach. Ponadto w programie pojawią się również wejścia prezenterskie „na żywo” z imprez okolicznościowych, na przykład dożynek czy dni miast.
Audycje powtórkowe zajmą 90 proc. tygodniowego czasu nadawania programu. Wnioskodawca przewiduje, że audycje wytworzone pierwotnie w języku polskim mają wypełnić 33 proc. a audycje europejskie 51 proc. kwartalnego czasu nadawania programu. Zadeklarowany przez wnioskodawcę wcześniej wymieniony udział procentowy jest zgodny z wymaganiami „Ustawy o radiofonii i telewizji” w tym zakresie. Przewidywany procentowy udział w dobowym czasie nadawania programu audycji i innych przekazów niepochodzących od wnioskodawcy, to jest niewytworzonych przez wnioskodawcę ani na jego wyłączne zamówienie, ani we współdziałaniu z innymi nadawcami wyniesie 50 proc.
Co widzowie zobaczą w ofercie kanału Pogoda24.TV?
„Serwis pogodowy 24h” - bieżące oraz długoterminowe prognozy do 30 dni i roczne, głównie ze studia w Szczecinie, oraz na zaproszenie gwiazd także w Warszawie.
„Dzika pogoda według Richarda Hammonda” - program będzie emitowany codziennie o godzinie 6:00. Mimo tysięcy lat badań, mechanizmy powstawania zjawisk pogodowych wciąż skrywają wiele tajemnic. Richard Hammond pragnie rozwikłać choć część z nich, dlatego wyrusza w podróż do miejsc, które słyną z ekstremalnych warunków atmosferycznych.
„Nie igraj z naturą” - program będzie emitowany codziennie w godzinach 9:00 i 17:00. Klęski żywiołowe: tsunami, powodzie, pożary, trzęsienia ziemi. Nie ma roku, by nie dochodziło do kataklizmów. Czy można to jakoś powstrzymać? Czy natura wybaczy człowiekowi?
„Inżynieryjne katastrofy” - program będzie emitowany codziennie o godzinie 22:00. To seria dokumentalna o największych katastrofach inżynieryjnych w historii - takich jak Czarnobyl, Bhopal, Deepwater Horizon, Titanic, Challenger i Hindenburg. Archiwalne materiały są okraszone precyzyjnymi opisami ekspertów, analizujących kluczowe momenty oraz inżynierskie decyzje, które doprowadziły do tragicznych dla ludzkości zdarzeń i nieodwracalnych zmian dla środowiska.
Materiał chroniony prawem
autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.