ATP w Marsylii. Hubert Hurkacz - Aleksander Szewczenko

dodano: 2024-02-07 10:43 | aktualizacja: 2024-02-08 17:10
autor: Janusz Sulisz | źródło: Polsat Sport

Hurkacz Hubert tenis ATP Szanghaj 2023 360px Większość kibiców spodziewała się, że Benjamin Bonzi będzie pierwszym rywalem Huberta Hurkacza na kortach w Marsylii. Gdyby taki scenariusz się spełnił, Francuz miałby okazję do rewanżu za porażkę w ubiegłorocznym finale. Reprezentant gospodarzy przegrał jednak z Aleksandrem Szewczenko i to Kazach powalczy z Polakiem o awans do ćwierćfinału. Kiedy mecz Hurkacz - Szewczenko?

Polsat Sport/satkurier.pl
Hubert Hurkacz ATP Tour Szanghaj 2023 tenis 760px

ATP w Marsylii. Hubert Hurkacz - Aleksander Szewczenko.

Hubert Hurkacz na turniej w Marsylii przyleciał w roli obrońcy tytułu. Przed rokiem Polak w finale po trzysetowej batalii pokonał Benjamina Bonziego. Wiele wskazywało na to, że Francuz będzie rywalem naszego tenisisty już w pierwszym meczu tegorocznej edycji, ale nieoczekiwanie przegrał w dwóch setach z Kazachem Alexsandrem Szewczenko.

Hurkacz w Marsylii jest jednym z głównych kandydatów do zwycięstwa.
Hubert znakomicie rozpoczął nowy sezon. Razem z reprezentacją Polski dotarł do finału drugiej edycji turnieju United Cup. Nieźle poradził sobie również na kortach w Melbourne. Ćwierćfinał Australian Open to najlepszy wynik Hurkacza w Australii.

Zmagania w Marsylii Hurkacz rozpocznie od 2. rundy (w pierwszej Polak miał wolny los).
Jego rywal który przed dwoma tygodniami zmienił obywatelstwo z rosyjskiego na kazachskie pokonał w pierwszej rundzie Bonziego w dwóch setach (7:6, 6:4). Hurkacz rywalizował z Szewczenko tylko raz w karierze. Rok temu na kortach w Dubaju pokonał Kazacha w trzech setach.

Transmisja meczu Hubert Hurkacz - Aleksander Szewczenko w czwartek 8 lutego w Polsacie Sport Extra o godz. 18:00.