reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Tajemnice Dolnego Śląska” na kanale History

dodano: 2023-10-22 08:50
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks/satkurier.pl

History „Tajemnice Dolnego Śląska” Łukasz Kazek We wtorek, 24 października br. o godz. 21:00 na kanale History wyemitowane zostaną premierowo odcinki 1. i 2. sezonu 1. polskiego programu „Tajemnice Dolnego Śląska”. Jego prowadzącym będzie Łukasz Kazek, znany z produkcji „Dolny Śląsk: Zaginione skarby”, którą mogą oglądać widzowie stacji History, i gospodarz kanału „History Story” w serwisie YouTube.

History „Tajemnice Dolnego Śląska”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Łukasz Kazek, odkrywca i youtuber zajmujący się historią, kolejny raz zagłębi się w przeszłość chyba najbardziej tajemniczego regionu Polski, Dolnego Śląska. Program „Tajemnice Dolnego Śląska” od wtorku, 24 października br. emitowany będzie tylko na kanale History.

Łukasz Kazek, polski dziennikarz i popularyzator historii, autor książek, prezenter telewizyjny („Dolny Śląsk: Zaginione skarby” w stacji History - więcej tutaj) i gospodarz kanału „History Story” na platformie YouTube, ponownie zabierze widzów na Dolny Śląsk. Jak zapowiada nadawca, w nowym programie - „Tajemnice Dolnego Śląska”, Łukasz Kazek zmierzy się z mitami i legendami, które wciąż są żywe wśród miejscowej ludności, odwiedzi miejsca, gdzie znaleziono skarby z czasów II wojny światowej, a także będzie tropić losy słynnych obrazów, które Niemcy zagrabili w czasie II wojny światowej. W swoich poszukiwaniach Łukasz Kazek i współpracujący z nim pasjonaci wykorzystują najnowsze technologie, drony, ciężkie maszyny i podwodne roboty. W programie nie zabraknie również rozmów ze świadkami historii i ekspertami.

- W A+E Networks niezwykle ważne są dla nas produkcje lokalne. Dla widzów również - o czym świadczą wyniki ich oglądalności oraz komentarze, które otrzymujemy od naszych odbiorców. Po ogromnym sukcesie programu „Dolny Śląsk: Zaginione skarby” w październiku na antenie History Channel zobaczymy „Tajemnice Dolnego Śląska”. Ta produkcja cieszy mnie tym bardziej że na ekrany powraca Łukasz Kazek - człowiek o ogromnej wiedzy i charyzmie. Łukasz jest doskonałym przewodnikiem i storytellerem, a historie przedstawiane w programie prezentuje z niezwykłą pasją

- mówi Agnieszka Kubiak, dyrektorka do spraw lokalnych produkcji i kreacji w A+E Networks, nadawcy kanału History.

- Dolny Śląsk z oczywistych względów jest regionem bliskim mojemu sercu. Z przyjemnością zagłębiam się w jego historię i próbuję rozwikłać tajemnice, które po dziś dzień nie zostały rozwiązane. W nowym programie przybliżę widzom m.in. temat procesów o czary, którymi interesowała się też czarna eminencja III Rzeczy, Henrich Himmler. Sprawdzę też, czy światowej sławy obrazy zostały ukryte w kopalni na Dolnym Śląsku

- mówi Łukasz Kazek.


Premiera programu „Tajemnice Dolnego Śląska” odbędzie się we wtorek, 24 października br. o godzinie 21:00 na kanale History (więcej tutaj).
 
Plakat promujący emisję programu „Dolny Śląsk: Zaginione skarby”, foto: A+E Networks
Plakat promujący emisję programu „Dolny Śląsk: Zaginione skarby”, foto: A+E Networks
Łukasz Kazek na plakacie promującym emisję programu „Tajemnice Dolnego Śląska”, foto: A+E Networks
Łukasz Kazek na plakacie promującym emisję programu „Tajemnice Dolnego Śląska”, foto: A+E Networks
Łukasz Kazek w programie „Tajemnice Dolnego Śląska”, foto: A+E Networks
Łukasz Kazek w programie „Tajemnice Dolnego Śląska”, foto: A+E Networks
Łukasz Kazek w programie „Dolny Śląsk: Zaginione skarby”, foto: A+E Networks
Łukasz Kazek w programie „Dolny Śląsk: Zaginione skarby”, foto: A+E Networks


„Tajemnice Dolnego Śląska” - sezon 1., emisja we wtorki (od 24 października 2023 roku) o godz. 21:00 na kanale History.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...