Anglia - Hiszpania w finale kobiecych MŚ w piłce nożnej

dodano: 2023-08-16 14:48
autor: Janusz Sulisz | źródło: Viaplay / satkurier.pl

FIFA Women World Cup 2023 logo MŚ kobiet logo FIFA 360px Australia liczyła na finał MŚ na własnym Stadium Australia w Sydney, ale się nie udało. Będzie tylko mecz o 3. miejsce ze Szwecją na Lang Park w Brisbane. To Anglia dołączyła do Hiszpanii w finale Mistrzostw Świata FIFA kobiet. Transmisje z polskim komentarzem tylko w Viaplay, a poza tym na wielu kanałach niekodowanych (FTA) z satelitów - każdy coś dla siebie znajdzie. Mecz o 3. miejsce w ARD, a finał MŚ w ZDF z Astry.

Viaplay/satkurier.pl
FIFA Womens world Cup 2023 Viaplay MŚ kobiet 760px

Reprezentacja Anglii wygrała 3:1 z Australią w Sydney.

Anglia awansowała do finału piłkarskich MŚ kobiet, które odbywają się w Australii i Nowej Zelandii. Rywalkami Angielek w niedzielnym meczu o złoty medal będą Hiszpanki.

Reprezentacji Anglii i mistrzyniom Europy w 36. minucie prowadzenie 1:0 dała Ella Ann Toone. W 2. połowie w 63 minucie nadzieje Australijek na historyczny awans do finału MŚ dała Samantha Kerr, która strzeliła gola na remis 1:1.

Niestety 8 minut później gola strzeliły mistrzynie Europy [Lauren Hemp], a w 86. min wynik na 3:1 ustaliła Alessia Russo. Australijkom pozostała gra o 3. miejsce.

Angielki po raz pierwszy w historii zagrają w finale kobiecego mundialu.

Zagrają z Hiszpankami, które we wtorek 15 sierpnia pokonały Szwedki 2:1. Dla Hiszpanek to także będzie to pierwszy mecz finałowy MŚ.
W przypadku Australii już sam awans do półfinału to historyczny wynik w piłkarskich MŚ kobiet.

Plan transmisji - MŚ FIFA w piłce nożnej kobiet :

19 sierpnia (sobota)

10:00 Mecz o 3. miejsce w Brisbane: Australia - Szwecja, Viaplay, Das Erste (19,2°E - FTA), CT2 (23,5°E i DVB-T2 Czechy), France 2 (5°W - MIS/FTA), Slovenia TV2 (16°E - FTA), ITV1 (28,2°E - FTA/wiązka UK lub Kabelio - 13°E),