reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Do ostatniej kropli” z debatą w TVN24

dodano: 2023-03-25 22:56
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVN Warner Bros. Discovery/satkurier.pl

TVN24 TVN 24 „Do ostatniej kropli” W niedzielę, 26 marca br. o godz. 20:00 na kanale TVN24, w ramach pasma „Ewa Ewart poleca”, wyemitowany zostanie premierowo polski film dokumentalny „Do ostatniej kropli”, którego bohaterami są rzeki i ich obrońcy. Producentem filmu jest Orient Film, koproducentami są TVN24, TVN Warner Bros. Discovery, Open Eyes Economy Summit, Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej, Jakubas Investment, YPO Gold Poland, Instytucja Filmowa Silesia Film i KBF Operator Kraków Film Commission, mecenasem jest Fundacja Deloitte, a sponsorami są Bank BNP Paribas i Ghelamco Poland. O godz. 21:10 wyemitowana zostanie „Debata po filmie Do ostatniej kropli krwi”, którą poprowadzi Łukasz Jedliński („Wstajesz i wiesz” w TVN24).

TVN24 TVN 24 „Do ostatniej kropli”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Do ostatniej kropli” to najnowszy dokument reżyserki i producentki Ewy Ewart, którego koproducentem jest TVN24. - Film, opowiedziany z głęboko ludzkiej perspektywy, ujawnia globalne koszty i konsekwencje niszczenia przyrody „w imię postępu”. Rzeki ucierpiały szczególnie i dziś należą do najbardziej zdegradowanych ekosystemów. To właśnie o rzekach i ich obrońcach jest ten film - zapowiada nadawca. Premierowa emisja w TVN24 i TVN24 GO odbędzie się w niedzielę, 26 marca br. o godzinie 20:00. Po emisji, około godziny 21:10, odbędzie się specjalna debata z udziałem ekspertów.

Jak zapowiada nadawca, „Do ostatniej kropli” jest historią o bezsilności i desperacji, ale też o determinacji i nadziei. Opowiada nie tylko o rzekach, ale także o ludziach, którzy z determinacją i nadzieją starają się ratować rzeki oraz uświadamiać czemu są tak ważne.

- Mam nadzieję, że ten film okaże się wkładem w działania coraz większej liczby ludzi, którzy mają świadomość powagi sytuacji i zagrożeń, jakie stworzyliśmy na własne życzenie, i starają się temu przeciwstawiać. Chciałabym, żeby ten film poruszył i zainspirował. A jego bohaterowie i opowiedziane w nim historie zmusiły do innego spojrzenia na rzeki niż tego, które nas cechowało przez większość naszej wspólnej historii

- mówi Ewa Ewart.


Zdjęcia do filmu były kręcone w Kanadzie, Holandii, Włoszech, Szwajcarii, Albanii i Polsce. - Jego przekaz jest mocnym przesłaniem o jednym z największych zagrożeń dla cywilizacji ludzkiej jakim jest narastający kryzys niedoboru słodkiej wody. Film ujawnia jak nieodpowiedzialne i nieprzemyślane działania człowieka czynią z nas jedną z głównych przyczyn kryzysu wodnego. Ale, poprzez opowiedziane historie, o tym jak ludzie walczą o czyste i zdrowe rzeki film inspiruje i pokazuje, że możemy też być częścią rozwiązania tego kryzysu - zapowiada nadawca.

Temat kryzysu wodnego podjęła także Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ). 22 kwietnia przypada Światowy Dzień Wody (Water Day). Jego obchody zbiegły się z „Konferencją wodną Organizacji Narodów Zjednoczonych 2023”, która została zorganizowana drugi raz w historii, i to po 50 latach. Jest jedyną w swoim rodzaju okazją do zjednoczenia świata wokół rozwiązania kryzysu wodno-sanitarnego. Jednym z prelegentów Water Day w Organizacji Narodów Zjednoczonych jest Henk Ovink, światowy ambasador wody. To także jeden z bohaterów filmu Ewy Ewart. Także w Polsce temat ekologii i ochrony rzek będzie poruszany w trakcie konferencji „Impact ’23”. Jedną z panelistek będzie Ewa Ewart.

Autorami zdjęć do filmu są Mateusz Kruszelnicki i Wiktor Strumiłło (dron), reżyserką jest Ewa Ewart, autorami scenariusza są Ewa Ewart i Piotr Nieznański, za muzykę odpowiadał Szymon Nidzworski, za montaż Robert Ciodyk, za dźwięk Paweł Machnowski, producent nadzorujący to Keith Bowers, kierowniczką produkcji jest Aleksandra Maniewska, a producentem Wiesław Łysakowski.

Zaraz po premierowej emisji filmu „Do ostatniej kropli” na antenie TVN24 odbędzie się debata z udziałem Ewy Ewart i ekspertów (więcej tutaj). Spotkanie poprowadzi Łukasz Jedliński („Wstajesz i wiesz” w TVN24 - więcej tutaj). Przypomnijmy, że w ostatnim czasie programy zatytułowane „Debata po filmie...” emitował kanał TVP Info (więcej tutaj).

Dodajmy, iż film „Do ostatniej kropli” pojawił się w kinach w 2023 roku na specjalnych pokazach.
 
Bohaterka produkcji na plakacie promującym kinową emisję filmu „Do ostatniej kropli”, foto: Orient Film
Bohaterka produkcji na plakacie promującym kinową emisję filmu „Do ostatniej kropli”, foto: Orient Film
Ewa Ewart w programie „Do ostatniej kropli”, foto: TVN Warner Bros. Discovery
Ewa Ewart w programie „Do ostatniej kropli”, foto: TVN Warner Bros. Discovery


„Do ostatniej kropli” - emisja w niedzielę, 26 marca 2023 roku o godz. 20:00 w TVN24.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - Uszkodzone opakowanie

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

549 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...