reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Odnowienie licencji dla TF1 i M6

dodano: 2023-02-24 15:17
autor: RO | źródło: broadbandtvnews

Groupe M6 Wszystko wskazuje na to, że francuskie kanały naziemne TF1 i M6 zachowają swoje częstotliwości pomimo starań Xaviera Niela, aby odebrać kontrolę dla dwóch nadawców o ugruntowanej pozycji na rynku. Ostateczna deklaracja za kilka tygodni, ale regulator Arcom powiedział już, że rozpocznie z nadawcami rozmowy w celu określenia obowiązków i zobowiązań w okresie licencyjnym.

TF1 i M6
TF1 i M6


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Porozumienie musi zostać osiągnięte przed 5 maja 2023 roku.

Znany przede wszystkim jako założyciel i większościowy udziałowiec francuskiej firmy telekomunikacyjnej Iliad, Xavier Niel, chciałby uruchomić nowy kanał o nazwie SIX. Jego projekt celuje w częstotliwość głównej komercyjnej stacji na francuskim rynku M6. Decyzja jednak jest przesądzona.

Protesty francuskiego miliardera nie muszą oznaczać końca jego ambicji. W ciągu najbliższych 2 lat wygaśnie 14 innych licencji. Począwszy od lutego 2025 roku dotknie to kanałów TMC, TFX, C8, W9, NRJ12, LCI i Paris Première. W sierpniu dołączą do nich CNews, Planète+, Gulli, BFM TV, Canal+ Cinéma, Canal+ Sport i CStar.

Grupa CANAL+ korzysta z automatycznych odnowień licencji, ale jej darmowe stacje C8 i CNews będą musiały przejść cały proces licencyjny od nowa.

Źródło: broadbandtvnews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

479 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

329 zł Więcej...