reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Łotwa cofnęła licencję dla Dożd

dodano: 2022-12-06 16:48
autor: RO | źródło: NEPLP

Dożd TV Łotewska Narodowa Rada ds. Mediów Elektronicznych (NEPLP) cofnęła licencję na nadawanie rosyjskiej, niezależnej stacji telewizyjnej TV Rain (Dożd TV) ze względu na bezpieczeństwo narodowe i porządek publiczny. Decyzja wejdzie w życie w czwartek, 8 grudnia 2022 roku.

tvrain.ru
Dożd TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
NEPLP podjęło działania w następstwie licznych naruszeń ze strony Dożd TV, które obejmowały brak ścieżki dźwiękowej w języku łotewskim (co było wymagane zgodnie z warunkami uzyskania licencji i za co została nałożona kara finansowa), nazywanie sił rosyjskich "naszą armią", pokazywanie Krymu jako części Rosji (kolejna kara grzywny) i apel o pomoc dla zmobilizowanych rosyjskich żołnierzy.

NEPLP odniosło się również do listu otrzymanego od Państwowej Służby Bezpieczeństwa Łotwy (VDD), która wyraziła swoje obawy związane z działalnością Dożd TV.

Komentując decyzję, od której przysługuje odwołanie, przewodniczący NEPLP, Ivars Āboliņš, powiedział: - Oceniając szereg naruszeń, NEPLP jest przekonane, że kierownictwo TV Rain nie rozumie i nie zdaje sobie sprawy ze znaczenia i powagi naruszeń, dlatego nie może dalej działać na terytorium Łotwy.

W związku z cofnięciem licencji, TV Dożd będzie musiało zakończyć nieszyfrowaną transmisję FTA na satelicie Astra 4A (4,8°E), tp. B35 (12,380 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S / QPSK). Dystrybucja obejmuje znaczną część Europy i nawet jeśli zostanie wstrzymana, to transmisję nadal będzie można śledzić w Internecie. Łotewski regulator dodał, że będzie próbował zablokować dostęp online na terytorium swojego kraju.
 
Przekaz kanału TV Rain HD (TV Dożd)

Źródło: parabola.cz  broadbandtvnews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia kanałów


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

SAT Kurier - 8-10/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 8-10/2023

12 zł Więcej...