reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

MUX 8: TVP Kultura znów w HD, znika TVP ABC

dodano: 2022-09-29 08:40
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP ABC W czwartek, 29 września br. Telewizja Polska wprowadzi zmiany w swoim portfolio kanałów na multipleksie ósmym (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). Z oferty tego multipleksu wycofana zostanie stacja TVP ABC, a kanał TVP Kultura w standardowej rozdzielczości (SD) zostanie zastąpiony swoim odpowiednikiem w wysokiej rozdzielczości (TVP Kultura HD) - wersje SD i HD stacji mają identyczne ramówki.

TVP Kultura grafika rysunek animacja bajka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pozycja programu TVP Kultura w LCN nie ulegnie zmianie i nadal będzie on dostępny dla widzów w całym kraju pod numerem 30. Jednocześnie zostanie zakończona transmisja programu TVP ABC (w SD) z multipleksu ósmego. Dodajmy, iż kanał TVP ABC można cały czas oglądać w jakości HD (TVP ABC HD) w ramach multipleksu pierwszego (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej, na pozycji numer 29.

Przypomnijmy, że w poniedziałek, 4 lipca br. Telewizja Polska wprowadziła zmiany w dostępności swoich stacji na multipleksie ósmym. Wprowadzono kanał TVP ABC w standardowej rozdzielczości, a obecną tam stację TVP Kultura HD zastąpiono jej odpowiednikiem w standardowej rozdzielczości (TVP Kultura). Modyfikacja ta była podyktowana zmianą standardu z DVB-T/MPEG-4 na DVB-T2/HEVC m.in. multipleksu pierwszego (zmiana ta nie dotyczy multipleksu ósmego), gdzie na stałe dostępny jest kanał TVP ABC (obecnie w HD), w wyniku czego część odbiorców, która w odpowiednim czasie nie wyposażyła się w sprzęt do odbioru naziemnej telewizji w nowym standardzie, straciła dostęp m.in. do stacji z multipleksu pierwszego (więcej tutaj).

W nocy z niedzieli na poniedziałek, z 27 na 28 marca br. nadawanie rozpoczął kanał TVP ABC HD, wersja w wysokiej rozdzielczości obecnej na rynku od 2014 roku stacji TVP ABC - wersje SD i HD mają identyczne ramówki. W ofercie kanału widzowie znajdą programy skierowane do dzieci i ich rodziców, w tym filmy oraz seriale animowane i fabularne, czy programy edukacyjne (więcej tutaj).

TVP Kultura to kanał o profilu ogólnym. W jego ofercie widzowie znajdą filmy, seriale, programy rozrywkowe, koncerty, spektakle, dokumenty, reportaże, programy informacyjne czy publicystyczne. Stacja rozpoczęła nadawanie w 2005 roku. W 2019 roku Telewizja Polska uruchomiła kanał TVP Kultura w wysokiej rozdzielczości (TVP Kultura HD). Wersje SD i HD kanału mają identyczne ramówki (więcej tutaj i tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii MUX 8


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...