reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2021-07-30 - 2021-07-31 - 2021-08-01

Euro 2020 w kanałach TVP - plan transmisji

dodano: 2021-05-20 17:37 | aktualizacja: 2021-06-10 10:46
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP 4K Białe Publikujemy pełny plan transmisji meczów piłkarskiego Euro 2020 na antenach TVP. Spotkania będzie można śledzić w TVP1, TVP2, TVP Sport, TVP 4K, na stronie tvpsport.pl, w aplikacji mobilnej oraz w usłudze telewizji hybrydowej. Mecz otwarcia Turcja - Włochy już 11 czerwca. Natomiast 14, 19 i 23 czerwca mecze ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją rozegra reprezentacja Polski. Finał 11 lipca na Wembley.

UEFA
Euro 2020


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TVP pokaże wszystkie 51 spotkań Euro 2020. Dodatkowo kibice będą mieli do wyboru aż cztery ścieżki dźwiękowe za pośrednictwem strony tvpsport.pl oraz aplikacji mobilnej TVP Sport.

Mecze zostaną pokazane na żywo w ogólnodostępnych kanałach TVP1 i TVP2 oraz dodatkowo w TVP Sport. Kanał sportowy Telewizji Polskiej w 3. kolejce fazy grupowej, gdy dwa spotkania odbywają się o tej samej porze, będzie pokazywał transmisję łączoną. Całe mecze będą dostępne w Jedynce i Dwójce, nie tylko z polskim komentarzem, ale również z audiodeskrypcją i napisami.

Antena TVP Sport w całości będzie dedykowana Euro 2020. Codziennie od godz. 8:00 zaprosi widzów na blok poranny („Studio Euro”, „EuroDebata”, „Łączy nas Euro” – program poświęcony reprezentacji Polski, „Klub Reprezentanta”), następnie na mecze Euro 2020 ze studiami, a na koniec dnia na „EuroWieczór”, czyli specjalne wydanie „Sportowego Wieczoru”. Nie zabraknie powtórek i skrótów spotkań.

Euro 2020 będzie dostępne także w Internecie, na stronie tvpsport.pl (z możliwością wyboru ścieżki dźwiękowej: z komentarzem polskim lub angielskim, bez komentarza, lub z audiodeskrypcją), w aplikacji mobilnej TVP Sport, aplikacji HbbTV Euro 2020 i w serwisie HbbTV Telewizja Naziemna oraz w aplikacjach Smart TV. Mecze można będzie oglądać w trzech konfiguracjach: ze studiem lub bez, oraz z kamerą 180 stopni. Ta ostatnia opcja to gratka dla fanów taktyki, którzy będą mogli obserwować mecz, mając przed oczami całe boisko. Na stronie znajdą się także powtórki meczów i ich skróty oraz ważne informacje: newsy dotyczące reprezentacji Polski, plan transmisji i najświeższe informacje z Euro 2020.

Dedykowanych rozgrywkom europejskim audycji nie zabraknie również w social mediach TVP Sport. Na kanale YouTube będą dostępne m.in.: „Out of Context Euro”, czyli mistrzostwa z przymrużeniem oka, czy „Tifosi” program poświęcony mniej znanym drużynom.

Mecze Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2020 w jakości UHD będzie można obejrzeć na kanale TVP 4K. Zobacz, gdzie będzie dostępny.

Mistrzostwa skomentują: Dariusz Szpakowski, Jacek Laskowski, Mateusz Borek, Maciej Iwański, Michał Zawacki i Sławomir Kwiatkowski. Grono ekspertów będzie liczyć ponad 50 nazwisk. Wśród nich, m.in. stale współpracujący z TVP Sport Sebastian Mila, Maciej Szczęsny, Marcin Żewłakow, Andrzej Strejlau czy Robert Podoliński, jak i osoby „powołane” tylko na tę imprezę: Sławomir Peszko, Jakub Wawrzyniak, Kamil Kosowski, Jan Tomaszewski, Michał Listkiewicz, Piotr Świerczewski, Łukasz Trałka, Tomasz Kuszczak, Tomasz Iwan, Jacek Krzynówek, Tomasz Kłos, Kazimierz Węgrzyn, Arkadiusz Onyszko, Waldemar Fornalik, Marek Papszun i wielu innych.

W studio przy meczach Euro 2020 oprócz znakomitych gości będą czekały na widzów materiały od reporterów z aren Euro, a także elementy VR, czyli wirtualnej rzeczywistości.


Plan transmisji - Euro 2020:

FAZA GRUPOWA (11-23 czerwca)

11 czerwca (piątek)

21:00 Turcja – Włochy, grupa A (Rzym), TVP1, TVP Sport, tvpsport.pl, aplikacja mobilna, TVP 4K
Komentarz: Jacek Laskowski, Robert Podoliński

12 czerwca (sobota)

15:00 Walia – Szwajcaria, grupa A (Baku), TVP1, TVP Sport, tvpsport.pl, aplikacja mobilna, TVP 4K
Komentarz: Rafał Wolski, Kamil Kosowski

18:00 Dania – Finlandia, grupa B (Kopenhaga), TVP2, TVP Sport, tvpsport.pl, aplikacja mobilna, TVP 4K
Komentarz: Mateusz Borek, Kazimierz Węgrzyn

21:00 Belgia – Rosja, grupa B (Petersburg), TVP1, tvpsport.pl, aplikacja mobilna, TVP 4K
Komentarz: Dariusz Szpakowski, Andrzej Juskowiak

13 czerwca (niedziela)

15:00 Anglia – Chorwacja, grupa D (Londyn), TVP1, TVP Sport, tvpsport.pl, aplikacja mobilna, TVP 4K
Komentarz: Sławomir Kwiatkowski, Jacek Zieliński

18:00 Austria – Macedonia Płn., grupa C (Bukareszt), TVP2, tvpsport.pl, aplikacja mobilna, TVP 4K
Komentarz: Michał Zawacki, Andrzej Strejlau

21:00 Holandia – Ukraina, grupa C (Amsterdam), TVP1, TVP Sport, tvpsport.pl, aplikacja mobilna, TVP 4K
Komentarz: Maciej Iwański, Marcin Żewłakow

14 czerwca (poniedziałek)

15:00 Szkocja – Czechy, grupa D (Glasgow), TVP1, tvpsport.pl, aplikacja mobilna, TVP 4K
Komentarz: Rafał Wolski, Kamil Kosowski

18:00 Polska – Słowacja, grupa E (Petersburg), TVP1, TVP Sport, tvpsport.pl, aplikacja mobilna, TVP 4K
Komentatorzy: Mateusz Borek, Kazimierz Węgrzyn

21:00 Hiszpania – Szwecja, grupa E (Sewilla), TVP1, tvpsport.pl, aplikacja mobilna, TVP 4K
Komentarz: Jacek Laskowski, Robert Podoliński

15 czerwca (wtorek)

18:00 Węgry – Portugalia, grupa F (Budapeszt), TVP Sport, tvpsport.pl, aplikacja mobilna, TVP 4K
Komentarz: Maciej Iwański, Marcin Żewłakow

21:00 Francja – Niemcy, grupa F (Monachium), TVP1, TVP Sport, tvpsport.pl, aplikacja mobilna, TVP 4K
Komentarz: Dariusz Szpakowski, Andrzej Juskowiak

16 czerwca (środa)

15:00 Finlandia – Rosja, grupa B (Petersburg), TVP1, tvpsport.pl, aplikacja mobilna, TVP 4K
Komentarz: Rafał Wolski, Wojciech Kowalewski

18:00 Turcja – Walia, grupa A (Baku), TVP2, TVP Sport, tvpsport.pl, aplikacja mobilna, TVP 4K
Komentarz: Sławomir Kwiatkowski, Jacek Zieliński

21:00 Włochy – Szwajcaria, grupa A (Rzym), TVP1, TVP Sport, tvpsport.pl, aplikacja mobilna, TVP 4K
Komentarz: Mateusz Borek, Kazimierz Węgrzyn

17 czerwca (czwartek)

15:00 Ukraina – Macedonia Płn., grupa C (Bukareszt), TVP1, TVP Sport, tvpsport.pl, aplikacja mobilna, TVP 4K
Komentarz: Michał Zawacki, Andrzej Strejlau

18:00 Dania – Belgia, grupa B (17.06.2021, Kopenhaga), TVP2, TVP Sport, tvpsport.pl, aplikacja mobilna, TVP 4K
Komentarz: Jacek Laskowski, Robert Podoliński

21:00 Holandia – Austria, grupa C (Amsterdam), TVP2, TVP Sport, tvpsport.pl, aplikacja mobilna, TVP 4K
Komentarz: Maciej Iwański, Marcin Żewłakow

18 czerwca (piątek)

15:00 Szwecja – Słowacja, grupa E (Petersburg), TVP1, TVP Sport, tvpsport.pl, aplikacja mobilna, TVP 4K
Komentarz: Dariusz Szpakowski, Andrzej Juskowiak

18:00 Chorwacja – Czechy, grupa D (Glasgow), TVP2, tvpsport.pl, aplikacja mobilna, TVP 4K
Komentarz: Sławomir Kwiatkowski, Jacek Zieliński

21:00 Anglia – Szkocja, grupa D (Londyn), TVP1, TVP Sport, tvpsport.pl, aplikacja mobilna, TVP 4K
Komentarz: Mateusz Borek, Kazimierz Węgrzyn

19 czerwca (sobota)

15:00 Węgry – Francja, grupa F (Budapeszt), TVP1, tvpsport.pl, aplikacja mobilna, TVP 4K
Komentarz: Michał Zawacki, Andrzej Strejlau

18:00 Portugalia – Niemcy, grupa F (Monachium), TVP2, tvpsport.pl, aplikacja mobilna, TVP 4K
Komentarz: Maciej Iwański, Marcin Żewłakow

21:00 Hiszpania – Polska, grupa E (Sewilla), TVP1, TVP Sport, tvpsport.pl, aplikacja mobilna, TVP 4K
Komentarz: Jacek Laskowski, Robert Podoliński

20 czerwca (niedziela)

18:00 Włochy – Walia, grupa A (Rzym), TVP1, tvpsport.pl, aplikacja mobilna, TVP 4K
Komentarz: Sławomir Kwiatkowski, Jacek Zieliński

18:00 Szwajcaria – Turcja, grupa A (Baku), TVP2, tvpsport.pl, aplikacja mobilna, TVP 4K (retransmisja od 22:00)
Komentarz: Rafał Wolski, Kamil Kosowski

Transmisja łączona z meczów Włochy – Walia i Szwajcaria – Turcja, TVP Sport, tvpsport.pl, aplikacja mobilna

21 czerwca (poniedziałek)

18:00 Ukraina – Austria, grupa C (Bukareszt), TVP1, tvpsport.pl, aplikacja mobilna, TVP 4K (retransmisja od 23:30)
Komentarz: Michał Zawacki, Andrzej Strejlau

18:00 Macedonia Płn. – Holandia, grupa C (Amsterdam), TVP Sport, tvpsport.pl, aplikacja mobilna, TVP 4K
Komentarz: Jacek Laskowski, Robert Podoliński

21:00 Finlandia – Belgia, grupa B (Petersburg), TVP Sport, tvpsport.pl, aplikacja mobilna, TVP 4K
Komentarz: Dariusz Szpakowski, Andrzej Juskowiak

21:00 Rosja – Dania, grupa B (Kopenhaga), TVP1, tvpsport.pl, aplikacja mobilna, TVP 4K (retransmisja od 1:30)
Komentarz: Mateusz Borek, Kazimierz Węgrzyn

22 czerwca (wtorek)

21:00 Czechy – Anglia, grupa D (Londyn), TVP1, tvpsport.pl, aplikacja mobilna, TVP 4K
Komentarz: Sławomir Kwiatkowski, Jacek Zieliński

21:00 Chorwacja – Szkocja, grupa D (Glasgow), TVP2, tvpsport.pl, aplikacja mobilna, TVP 4K (retransmisja od 23:30)
Komentarz: Rafał Wolski, Kamil Kosowski

Transmisja łączona z meczów Czechy – Anglia i Chorwacja – Szkocja, TVP Sport, tvpsport.pl, aplikacja mobilna

23 czerwca (środa)

18:00 Słowacja – Hiszpania, grupa E (Sewilla), TVP2, tvpsport.pl, aplikacja mobilna, TVP 4K (retransmisja od 23:30)
Komentarz: Michał Zawacki, Andrzej Strejlau

18:00 Szwecja – Polska, grupa E (Petersburg), TVP1, tvpsport.pl, aplikacja mobilna, TVP 4K
Komentarz: Dariusz Szpakowski, Andrzej Juskowiak

Transmisja łączona z meczów Szwecja – Polska i Słowacja – Hiszpania, TVP Sport, tvpsport.pl, aplikacja mobilna

21:00 Niemcy – Węgry, grupa F (Monachium), TVP2, tvpsport.pl, aplikacja mobilna, TVP 4K (retransmisja od 1:30)
Komentarz: Maciej Iwański, Marcin Żewłakow

21:00 Portugalia – Francja, grupa F (Budapeszt), TVP1, tvpsport.pl, aplikacja mobilna, TVP 4K
Komentarz: Jacek Laskowski, Robert Podoliński

Transmisja łączona z meczów Niemcy – Węgry i Portugalia – Francja: TVP Sport, tvpsport.pl, aplikacja mobilna

FAZA PUCHAROWA (26 czerwca – 11 lipca)

26 czerwca (sobota)

18:00 2A – 2B, 1/8 finału #1 (Amsterdam), TVP2, TVP Sport, tvpsport.pl, aplikacja mobilna, TVP 4K

21:00 1A – 2C, 1/8 finału #2 (Londyn), TVP1, TVP Sport, tvpsport.pl, aplikacja mobilna, TVP 4K

27 czerwca (niedziela)

18:00 1C – 3D/E/F, 1/8 finału #3 (Budapeszt), TVP2, TVP Sport, tvpsport.pl, aplikacja mobilna, TVP 4K

21:00 1B – 3A/D/E/F, 1/8 finału #4 (Sewilla), TVP1, TVP Sport, tvpsport.pl, aplikacja mobilna, TVP 4K

28 czerwca (poniedziałek)

18:00 2D – 2E, 1/8 finału #5 (Kopenhaga), TVP2, TVP Sport, tvpsport.pl, aplikacja mobilna, TVP 4K

21:00 1F – 3A/B/C, 1/8 finału #6 (Bukareszt), TVP1, TVP Sport, tvpsport.pl, aplikacja mobilna, TVP 4K

29 czerwca (wtorek)

18:00 1D – 2F, 1/8 finału #7 (Londyn), TVP2, TVP Sport, tvpsport.pl, aplikacja mobilna, TVP 4K

21:00 1E – 3A/B/C/D, 1/8 finału #8 (Glasgow), TVP1, TVP Sport, tvpsport.pl, aplikacja mobilna, TVP 4K

2 lipca (piątek)

18:00 zwycięzca 1/8 #6 – zwycięzca 1/8 #5, 1/4 finału #1 (Petersburg), TVP2, TVP Sport, tvpsport.pl, aplikacja mobilna, TVP 4K

21:00 zwycięzca 1/8 #4 – zwycięzca 1/8 #2, 1/4 finału #2 (Monachium), TVP1, TVP Sport, tvpsport.pl, aplikacja mobilna, TVP 4K

3 lipca (sobota)

18:00 zwycięzca 1/8 #3 – zwycięzca 1/8 #1, 1/4 finału #3 (Baku), TVP2, TVP Sport, tvpsport.pl, aplikacja mobilna, TVP 4K

21:00 zwycięzca 1/8 #8 – zwycięzca 1/8 #7, 1/4 finału #4 (Rzym), TVP1, TVP Sport, tvpsport.pl, aplikacja mobilna, TVP 4K

6 lipca (wtorek)

21:00 zwycięzca 1/4 #2 – zwycięzca 1/4 #1, 1/2 finału #1 (Londyn), TVP1, TVP Sport, tvpsport.pl, aplikacja mobilna, TVP 4K

7 lipca (środa)

21:00 zwycięzca 1/4 #4 – zwycięzca 1/4 #3, 1/2 finału #2 (Londyn), TVP 1, TVP Sport, tvpsport.pl, aplikacja mobilna, TVP 4K

11 lipca (niedziela)

21:00 FINAŁ (Londyn), TVP1, TVP Sport, tvpsport.pl, aplikacja mobilna, TVP 4K
Komentarz: Dariusz Szpakowski, Andrzej Juskowiak


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Futbol w TV


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Adapter USB-C 8in1 hub wielofunkcyjny

Adapter 8in1 (przejściówka) USB-C do laptopa na HDMI, 2xUSB3.0, SD,...

199 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD HyperCap II Duo

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

1 990 zł Więcej...

Fransat: CAM + karta

Oryginalny moduł (CAM) CI wraz z kartą Fransat. Zapewnia dostęp...

499 zł Więcej...