reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TVP 4K dla wszystkich abonentów Platformy CANAL+

dodano: 2021-05-19 10:21 | aktualizacja: 2021-05-19 17:33
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

TVP 4K Kanał TVP 4K z meczami piłkarskich mistrzostw Euro 2020 będzie dostępny nie tylko w naziemnej telewizji DVB-T2/HEVC, lecz także drogą satelitarną dla abonentów Platformy CANAL+. Wskazują na to nie tylko przeprowadzone ostatnio porządki na transponderach, ale również informacja zamieszczona na stronie internetowej operatora. Aktualizacja: CANAL+ oficjalnie potwierdził, że dołączy do swojej oferty kanał TVP 4K.

TVP 4K


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Od jakiegoś czasu na tp. 110 satelity Eutelsat Hot Bird 13C o częstotliwości 10,719 GHz, pol. V prowadzone są porządki. Można podejrzewać, że właśnie tam, obok CANAL+ 4K Ultra HD, znajdzie się TVP 4K na czas piłkarskiego Euro 2020.

Dodatkowo na stronie internetowej Platformy CANAL+, pokazała się informacja (aktualizacja: informacja po kilku godzinach została zdjęta ze strony CANAL+):

Mecze polskiej reprezentacji będą transmitowane na kanałach TVP1 i TVP2, które są dostępne we wszystkich pakietach CANAL+. Dodatkowo, na czas EURO udostępniamy wszystkim abonentom kanał TVP 4K.

Niewykluczone, że już wkrótce CANAL+ i TVP ruszą z oficjalną komunikacją odnośnie dostępności TVP 4K dla abonentów tej drugiej największej w Polsce platformy satelitarnej. Do odbioru TVP 4K w Platformie CANAL+ wystarczający będzie dekoder 4K UltraBOX+ lub moduły CAM CI+ 4K tego operatora: tzw. niebieski (bez ECP) i tzw. czarny (z ECP).

Powrót kanału TVP 4K został zapowiedziany przez nadawcę publicznego pod koniec kwietnia br. Wiadomo, że dostęp do tej stacji w jakości UHD zyskają widzowie naziemnej telewizji cyfrowej, będący w zasięgu testowych nadajników DVB-T2/HEVC z 49 lokalizacji w całej Polsce (sprawdź parametry emisji). To około 90 proc. populacji kraju. Oczywiście do odbioru wymagany jest telewizor 4K z obsługą DVB-T2 i HEVC lub z zewnętrznym odbiornikiem obsługującym te standardy, a także odpowiednio ustawiona antena naziemna. Przy transmisjach z Euro 2020 w TVP 4K wykorzystane mają być dodatkowo: technologia HDR i dźwięk Dolby Atmos.

Mecz otwarcia Euro 2020 już 11 czerwca o godz. 21:00. Zagrają w nim reprezentacje Turcji i Włoch.

Aktualizacja:

CANAL+ oficjalnie potwierdził, że dołączy do swojej oferty kanał TVP 4K z meczami Euro 2020. TVP 4K będzie dostępny bez dodatkowych opłat dla abonentów CANAL+ korzystających z dekodera 4K UltraBOX+ lub modułu CAM CI+ 4K, od 11 czerwca do 11 sierpnia 2021 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii CANAL+


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

675 zł Więcej...