reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Zapowiedziano Horizona 4K z dyskiem 1 TB

dodano: 2018-06-12 13:42
autor: Anita Kaźmierska | źródło: broadbandtvnews/satkurier.pl

Horizon 4K ANGA COM 2018 W ciągu najbliższych 12-18 miesięcy niemiecki operator kablowy Unitymedia, siostrzany wobec UPC Polska, wprowadzi nową generację dekodera multimedialnego Horizon, podał Christian Hindennach, dyrektor handlowy Unitymedia. Tym razem będzie to urządzenie obsługujące 4K. Kiedy Horizon 4K zawita do Polski?

Liberty Global Unitymedia UPC


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Celem przyświecającym wprowadzeniu przez Unitymedia nowego Horizona jest zapewnienie prostego, szybkiego i łatwego w nawigacji interfejsu użytkownika, który przeprowadzi widzów przez różnorodne treści, w dowolnym czasie i miejscu, powiedział Hindennach, wypowiadając się podczas ANGA COM 2018 w Kolonii.

Nowy dekoder 4K, wyprodukowany przez firmę Arris, jest wyposażony w twardy dysk o pojemności 1 TB (Horizon dostępny aktualnie w Polsce ma 500 GB) i osiem głowic z możliwością nagrywania do sześciu kanałów telewizyjnych równolegle (w Polsce można teraz nagrywać do czterech kanałów). Pozostałe dwie głowice będą służyły dla zapewniania szybkiego przełączania kanałów. Jedną z kluczowych funkcji jest funkcja sterowania głosowego i wyszukiwania aktywowana przez naciśnięcie przycisku na pilocie. Inne obejmują: spersonalizowane rekomendacje treści oparte na osobistych profilach, a także natychmiastowe wznawianie i powtórne odtwarzanie dostępne z poziomu elektronicznego przewodnika po programach (EPG).

Wspomniane powtórne odtwarzanie (w UPC Polska pod nazwą Replay TV) obejmie ostatnie siedem dni. Unitymedia spodziewa się, że około 70-80 proc. zawartości telewizyjnej będzie dostępne w ramach tej usługi typu catch up TV, gdy tylko dekoder zostanie wprowadzony na rynek, powiedział Hindennach. Interfejs użytkownika będzie również obejmować usługę wideo na życzenie Unitymedia, a także aplikacje innych firm, na przykład Netfliksa i YouTube. Natomiast platforma multiscreen pozwoli na korzystanie z usług na dodatkowych urządzeniach typu TV, smartfony czy laptopy.

Przed wejściem do Niemiec, spółka-matka Unitymedia - Liberty Global, wdroży nowego Horizona w innych krajach europejskich, powiedział Hindennach. Dodajmy, że UPC Polska zapowiedziało wprowadzenie 4K na 2019 rok.

Horizon 4K przypomina wyglądem urządzenie V6 dostępne w brytyjskiej filii Virgin Media, ale będzie miało inne oprogramowanie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV kablowa na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...