reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Hispasat i Media Broadcast Satellite z platformą dystrybucyjną 4K

dodano: 2017-09-18 10:11
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Hispasat

Hispasat Hiszpański operator satelitarny Hispasat i Media Broadcast Satellite osiągnęli porozumienie w sprawie dostarczania usług dystrybucji treści 4K w Europie, Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie. Dzięki tej nowej umowie obie firmy rozszerzają swoją ofertę handlową o platformę mającą na celu zaoferowanie dostawcom treści 4K maksymalnej elastyczności.

Hispasat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowa platforma łączy możliwości teleportu Media Broadcast Satellite w Usingen (Niemcy) z wysoką wydajnością satelitów Hispasat na pozycji orbitalnej 30°W, o zasięgu w Europie i Afryce Północnej. To rozwiązanie technologiczne opiera się na wspólnej platformie cyfrowej, która ułatwia transmisję pojedynczych kanałów w cyfrowych multipleksach poprzez podział pojemności z innymi kanałami 4K.

Platforma dystrybucyjna 4K oferowana przez Media Broadcast Satellite i Hispasat oferuje model biznesowy dedykowany specjalnie dla dostawców treści 4K. Ma on na celu ochronę nadawców przed barierą wejścia, jaką często są wysokie koszty dystrybucji.

Jak czytamy w komunikacie operatora Hispasat, obecnie na całym świecie nadawane jest ponad 50 kanałów telewizyjnych 4K, a liczba ta ma znacznie wzrosnąć w najbliższych latach, osiągając poziom 800 kanałów w 2020 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 4K


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...