reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

40 tys. nowych hotspotów od INEA

dodano: 2015-07-31 19:20 | aktualizacja: 2015-07-31 19:24
autor: studiolitek | źródło: INEA

INEA Aż 40 tys. nowych darmowych hotspotów dla klientów INEA wystartuje w poniedziałek 3 sierpnia w przestrzeni miejskiej Poznania i innych miast Wielkopolski. To największy etap rozwoju sieci WiFi INEA. Przez ostatnie dwa lata hotspoty operatora - stacjonarne w miastach i miasteczkach oraz mobilne w pojazdach MPK Poznań i MZK Konin - zanotowały blisko 1,5 mln logowań internautów.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Darmowa sieć INEA Hotspot WiFi powstaje dzięki wykorzystaniu modemów abonenckich. Sieć zasialana jest niezależnym, dedykowanym łączem. Dzięki temu jest bezpieczna i nie powoduje zwalniania usługi Internetu. Dzięki tej usłudze klienci INEA mogą korzystać z Internetu bez ograniczeń i dodatkowych opłat również poza domem. Samo połączenie z hotspotem jest zaszyfrowane i całkowicie bezpieczne oraz, co ważne, nie zmniejsza transferu abonenta. W każdej chwili klient INEA może zrezygnować z jego udostępniania, jednak równocześnie straci się możliwość dostępu do sieci hotspot WiFi.

- To bezpieczne rozwiązanie, dzięki któremu klienci INEA są w zasięgu internetu wszędzie tam, gdzie korzystają z niego inni abonenci. Wzajemne udostępnianie sobie WiFi przez użytkowników naszych modemów kablowych to rozwiązanie w duchu popularnego na świecie tzw. crowdsourcingu. W tym wypadku korzystasz z rozwiązania, jeśli sam je udostępniasz

- mówi Jarosław Pijanowski, Członek Zarządu INEA.

Dostęp do nowej sieci zyska 140.000 internautów INEA. Każdy z nich może użytkować w tej sieci nawet 3 urządzenia jednocześnie. Testy rozwiązania przeprowadzono z powodzeniem w Koninie.

Ponadto od dwóch lat INEA udostępnia sieć mobilnych hotspotów w blisko 600 pojazdach MPK w Poznaniu oraz ponad 40 autobusach MZK w Koninie. Z okazji Euro 2012 uruchomiła również sieć kilkudziesięciu stacjonarnych hotspotów w Poznaniu. Dla abonentów INEA są one dostępne bez ograniczeń.

Aby skorzystać z sieci INEA Hotspot WiFi należy wybrać z listy punktów dostępowych w urządzeniu mobilnym - smartfonie, tablecie lub laptopie - sieć INEA HotSpot WIFI. Następnie należy tylko raz się zalogować, podając swój login z eBOA INEA oraz jako hasło - PESEL (można zmienić). Urządzenie będzie już samo łączyć się z najbliższym hotspotem INEA Wifi.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kablówki - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

125 zł Więcej...

Antena Fuba 902B LTE 5G 470-694 MHz

Antena DVB-T FUBA DAT902 5G to profesjonalna antena telewizyjna z...

149 zł Więcej...