reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

UPC liderem wśród kablówek

dodano: 2015-07-03 04:56
autor: studiolitek | źródło: newsroom.upc.pl / uke.gov.pl

UPC Logo z napisem po lewej UPC Polska znajduje się w ścisłej czołówce operatorów, oferujących internet, telewizję i telefon - wynika z najnowszego raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
UPC jest niewątpliwym liderem wśród operatorów kablowych - blisko 40 proc. abonentów korzystało z usług UPC Polska. UPC jest także jednym z liderów w dostarczaniu usługi internetowej, w gronie operatorów telekomunikacyjnych oferujących stacjonarny dostęp do sieci UPC zajmuje drugie miejsce z udziałem w rynku na poziomie 13,5 proc. W sumie w 2014 r. 90 proc. gospodarstw domowych w Polsce miało dostęp do sieci, a z Internetu korzystało ponad 13 mln abonentów.

Raport UKE potwierdza także, że w przypadku tzw. usług wiązanych klienci bardzo chętnie wybierają UPC Polska - udział w rynku pod względem liczby abonentów kształtował się na poziomie 19,5 proc. Najpopularniejszym wśród użytkowników zestawem było połączenie „Internet stacjonarny + Telewizja”, z którego korzystało 30 proc. abonentów. Drugim najczęściej wykorzystywanych pakietem była usługa Telefonii stacjonarnej, Internetu stacjonarnego i Telewizji (18,8%). W UPC Polska na koniec IV kwartału 2014 r. korzystało 34,3 proc. klientów, a na koniec I kwartału tego roku z potrójnej usługi korzystało już 35,1 proc.

W 2014 roku łączna wartość rynku telekomunikacyjnego wyniosła 39,21 mld zł - pisze w raporcie UKE. Oznacza to, że po raz kolejny łączna wartość rynku zmalała, tym razem o 2,6% względem stanu na koniec 2013 r. Spadki dotknęły jednak w szczególności segmentu telefonii komórkowej, gdzie operatorzy odnotowali 5,1 proc. straty oraz telefonii stacjonarnej - spadek o 12,7 proc. Co jednak ważne, w tym ostatnim przypadku, w porównaniu do roku 2013, zwiększyła się liczba łączy kablowych wykorzystywanych w telefonii stacjonarnej. Ich udział wzrósł z 9,9% w 2013 r. do 12,4% w 2014 r.

Doskonale udowadniają to wyniki UPC Polska, gdzie liczba klientów telefonii stacjonarnej stale rośnie - na koniec IV kwartału 2013 r. było ich 521,8 tys., na koniec 2014 r. było ich już 556,4 tys., a na koniec I kwartału tego roku 559,9 tys.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV kablowa na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

559 zł Więcej...