reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

1,5 miliona odbiorników Freeview

dodano: 2003-08-03 14:59 | aktualizacja: 2003-08-03 15:18
autor: Janusz Sulisz | źródło: Waveguide.co.uk

freeview_logo_sk.gif BBC poinformowało o liczbie gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii, które odbierają kanały bezpłatnej, naziemnej platformy cyfrowej Freeview. Ich liczba podwoiła się w ostatnich dziewięciu miesiącach. Na początku lipca było ich ponad 1.5 miliona.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
To jest na nogach od 763,000 dalej October 1, 2002 - kiedy pewna liczba kanałów byli dostępny ale zanim usługa Freeview zaczęła się poważnie.

Freeview przyciąga do siebie widzów, którzy chcą tanio oglądnąć kanały dodatkowe których nie ma naziemnie analogowo, między innymi takie, jak BBC Four czy Sky News. Widzowie przybywają, bo wystarczy zapłacić jednorazowo 99 funtów za tani odbiornik cyfrowy DVB-T. Brak opłat comiesięcznych jest tu najistotniejszą sprawą. Pomogło zapewne to, że dużo odbiorników pozostało po płatnej platformie ITV Digital. Większość widzów z ponad 1,5 miliona Freeview, to ...emeryci, których nie stać na opłaty dla sieci kablowych czy dla Sky Digital (min. 13,5 funta miesięcznie).

Warto zwrócić uwagę, że gdyby w Polsce powstała identyczna naziemna platforma darmowych, cyfrowych kanałów, to osobiście oceniam rynek DVB-T na ponad 1 mln widzów do roku 2008, a szybkość przejścia z analogu do naziemnej cyfrówki w Polsce może zaskoczyć wielu fachowców. Wszystko może odbyć się bez szkody dla platform satelitarnych, które będą musiały jedynie podnieść i poprawić jakość swoich płatnych kanałów. Część polskich nadawców telewizyjnych i radiowych do tego czasu kpi sobie z pewnych możliwości naziemnej cyfrówki, przez co może ich to drogo kosztować w przyszłości.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

459 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

25 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...