reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Premier League live inaczej

dodano: 2003-07-24 21:50 | aktualizacja: 2003-07-24 22:12
autor: Anna Sulisz | źródło: Advanced TV.com

premier_league_logo_sk.jpg Angielska Premier League zmieniła ofertę praw dla nadawców na transmisje na żywo meczów piłkarskich. Według znanego angielskiego dziennika Guardian, Premier League zwróciła się do nadawców o renegocjowanie umów oferując do wyboru dwa tańsze i mniejsze pakiety na retransmisję na żywo meczów o 13.00 i 17.15.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Liga zdecydowała się na podzielenie praw do obu sobotnich meczów ze względu na możliwą interwencję Komisji Europejskiej (European Commission), jeśli BSkyB będzie miał prawa do wszystkich sobotnich meczów. Intencją EC jest zwiększenie szans na zabezpieczenie praw do nadawania meczów na żywo dla naziemnych nadawców takich, jak BBC, ITV czy Channel 4, którzy obawiają się, że dotychczasowy właściciel praw - BSkyB zabezpieczy sobie prawa do transmisji wszystkich meczów w sezonie 2004-2005 płacąc za to 1.4 miliarda funtów.

Początkowo nadawcy mieli konkurować o trzy pakiety praw do meczów na żywo: złoty, srebrny i brązowy. W pierwszym pakiecie jest 38 meczów w niedzielne popołudnie. Srebrny oferuje 38 poniedziałkowych meczów. Brązowy to 62 mecze w sobotnie wieczory. W sumie jest aż 138 meczów, co daje znacznie ich większą liczbę w porównaniu do 66 spotkań w poprzedniej ofercie.

Nadawcy muszą złożyć swoje oferty do 11 lipca na dodatkowy pakiet meczów w sobotnie popołudnie. Pytanie co zrobi polska Cyfra+?


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android Openbox AND-95

OPENBOX AND-95 to urządzenie - player 4K, który działa na...

189 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + DVB-T/T2/C Tuner

Zestaw Homatics BOX Q z DVB-T/T2/C Dongle to najpotężniejszy odtwarzacz...

469 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

319 zł Więcej...