reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Premiere testuje Nagravision

dodano: 2003-07-07 13:30 | aktualizacja: 2003-07-07 16:52
autor: Sat-Update | źródło: Sat-Update.com

nagravision_logo_sk.jpg Niemiecki pakiet Premiere World rozpoczął testy systemu kodowania Nagravision, należącego do szwajcarskiej firmy Nagra SA. Pakiet rozpocznie kodowanie w tym systemie do końca tego roku. Nieoficjalne źródła potwierdzają, że jest to ulepszony "Nagravision ROM 13", który jest stosowany przez pakiet VisAvision z Atlantic Bird i TVE Internacional z Hot Birda.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowy system oznaczony jest jako CAID 1801, nie jak to było do tej pory 1800, więc hakerzy będą mieli pewnie bardzo dużo pracy ze złamaniem kodów.

Nagravision, to bardzo elastyczny system, który pozwala na wprowadzanie wielu wariantów i ulepszeń, co może okazać się jedynym ratunkiem dla platformy Premiere World, której kanały ogląda aż 50 proc. "lewych" abonentów.

Technicy Digital Playout Center zapewniają, że nowe karty są dobrze zabezpieczone i to na długi czas. Nowy system jest testowany na kanałach DPC.TV 1 i DPC.TV 2, które nadają z Astry 1.

Jeśli nawet nowe karty Premiere zostałyby rozpracowane, to pakiet może w ciągu jednego dnia wprowadzić wielokrotną zmianę kodów, co w efekcie zablokuje wszystkie pirackie karty. Od października zapowiadana jest tzw. "ciemność" na kanałach Premiere.

Spodziewać się należy, że w końcu i Cyfrowy Polsat wprowadzi odpowiednią nakładkę na system Nagravision i skończy się pirackie ogladanie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

549 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 RC20 UHD Triple

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 999 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...