reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

FBI wykryła ataki rosyjskich i ukraińskich hackerów

dodano: 2001-03-09 19:37 | aktualizacja: 2001-03-09 19:37
autor: Janusz Sulisz | źródło:

FBI poinformowało o 40 atakach rosyjskich i ukraińskich hackerów na strony internetowe zajmujące się handlem elektronicznym w USA.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ataki dotyczyły przejmowania poufnych informacji o klientach w bankach i dużych centrach handlu elektronicznego, w tym numerów kart kredytowych, haseł i innych danych. Mogłyby to pozwolić na wyłudzenie towarów w sklepach internetowych.

Zagrożonych przejęciem przez hackerów było więcej niż jeden milion numerów kart kredytowych w USA - twierdzi FBI. Oczywiście nie podano ostatecznych szkód, jakie wyrządzili hackerzy. Część numerów kart i dane mogłyby trafić w ręce zorganizowanych grup przestępczych, które wykorzystałyby stopniowo posiadane dane.

Analiza poufnych danych przez hackerów były możliwe przez wyjątkową podatność systemów NT i Microsoft na takie ataki. Dziury jakie wykryto tylko w Windowsach i Outlooku bardzo łatwo pozwalają hackerom przejąc pewne dane na temat kont bankowych prowadzonych przez Internet.

Każdemu użytkownikowi takich kont radzimy mimo wszystko kasowanie plików Temporary Internet Files dotyczących adresów stron banków. Strony takie będą dłużej się otwierać, ale będziemy bezpieczniejsi...


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Systemy kodowania


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD Velocap X Pro

Nagrywarka HDMI  - materiału wideo wysokiej rozdzielczości na zewnętrzne nośniki...

990 zł Więcej...

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...