reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVN24 Biznes i Świat: Tuż przed startem

dodano: 2013-12-30 14:23 | aktualizacja: 2013-12-30 14:40
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TVN24/satkurier.pl

TVN24 BiŚ - TVN24 Biznes i Świat W sylwestra o północy nadawanie rozpocznie TVN24 Biznes i Świat, drugi kanał informacyjny Grupy TVN. Pokaże na żywo, jak w różnych krajach świata witany jest Nowy Rok. A już 1 stycznia 2014 roku zaprasza do oglądania premierowych reportaży przygotowanych przez specjalnych wysłanników stacji. Tymczasem w studio i redakcji telewizji trwają ostatnie przygotowania. Kanał TVN24 zajrzał za kulisy. 9 stycznia 2014 roku w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa na temat oferty programowej kanału TVN24 Biznes i Świat.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Już od progu nowe studio TVN24 BiŚ robi wrażenie. Grafiki, ogromny bim, światła. W środku gwar i tłumy ludzi. Ostatnie próby prezenterów, serwisów informacyjnych. Realizatorzy ustawiają kadry tak, żeby dopracowany był każdy szczegół - czytamy na stronie internetowej TVN24.

- Jest coraz szybciej, ale szybko jest tak naprawę od kilku tygodni, kiedy przygotowywaliśmy się do startu TVN24 Biznes i Świat. Emocje i stres coraz większe, ale z drugiej strony jesteśmy już na ostatniej prostej, w związku z tym próby i jeszcze raz próby. Ustawienia kadrów, światła, prowadzący, którzy muszą przyzwyczaić się do nowego funkcjonowania w studiu. Ale ponieważ są to bardzo doświadczeni ludzie, którzy potrafią pracować w tak ekstremalnych warunkach jak w tej chwili, to akurat o tę część jestem bardzo spokojny - powiedział szef redakcji biznesowej TVN24 Biznes i Świat, Rafał Wojda.

I dodał, że gotowa jest też oprawa nowego kanału. - Piotrek Wolański, czyli szef realizacji, ma już wszystko dopięte, jeśli chodzi o dobór kadrów, o to jak wszystko ma wyglądać na antenie. I wygląda to super. Niewiele jest tak doskonałych studiów telewizyjnych jak to, którym my będziemy dysponować. Niewiele jest też telewizji na świecie, które mogą się pochwalić takimi rozwiązaniami technologicznymi, jakie będą zastosowane w TVN24 Biznes i Świat - podkreślił szef redakcji biznesowej TVN24 BiŚ.Wojda zaznaczył, że teraz wszyscy skupiają się na dopracowaniu szczegółów. - Dlatego ta praca jest w tej chwili najtrudniejsza, bo chcemy być perfekcyjni w każdym calu. Tyle czasu spędzamy nad detalami po to, by te szczegóły były wycyzelowane w każdym miejscu i żeby to wszystko zagrało tak jak sobie to wymyśliliśmy, w momencie, gdy ruszaliśmy z tym projektem - powiedział Rafał Wojda.

Dziennikarz Marek Tejchman, który widzom TVN24 BiŚ będzie przybliżał gospodarkę, zwrócił uwagę na nowe studio. - Robi wrażenie, ale nie tylko dlatego, że jest ładne i nowe. Przede wszystkim dlatego, że daje możliwości pokazywania rzeczywistości w sposób i w kierunku, w którym współczesne media idą. Wiąże się to z rozwojem mediów społecznościowych i internetu. Rewolucją, którą dokonały w ostatnim czasie media społecznościowe. Ta rewolucja polega na tym, że rośnie rola słowa, tekstu, również w przekazie audiowizualnym. Następuje coraz większa synergia pomiędzy słowem powiedzianym, napisanym i grafiką. To widać i to studio daje możliwości, żeby TVN24 BiŚ był takim medium, w którym obraz, słowo wypowiedziane przez prezentera i grafika współgrają w jednym przekazie - dodał.Dziennikarz i prezenter TVN24 BiŚ Łukasz Kijek, oceniając nowe studio, powiedział: - To jest zupełnie inna bajka, jakbyśmy się przesiedli do dużo nowszego samochodu. - Kijek zwraca uwagę na coś innego: - To zupełnie nowa jakość w przekazywaniu informacji biznesowych, które nie były do tej pory przekazywane z takim rozmachem. Wchodzimy na dużo wyższy poziom, który wymaga także od nas precyzyjnego przygotowania.

I dodał: - Mamy świetny zespół, który sprawdził się już w tematach biznesowych. Teraz będzie miał okazję robić to szybko, z jeszcze wyższą jakością niż do tej pory.

Już 1 stycznia 2014 roku widzowie będą mogli obejrzeć premierowe reportaże przygotowane przez specjalnych wysłanników TVN24 Biznes i Świat. Piotr Świerczek odwiedzi z kamerą polskich żołnierzy w Afganistanie. Jacek Pałasiński, znawca Włoch i Watykanu, przybliży postać papieża Franciszka i pokaże, co zmieniło się za Spiżową Bramą za pontyfikatu Benedykta XVI. Tajemnice Singapuru, państwa idealnie funkcjonującego, zdradzi w reportażu Paweł Łukasik.

Akcentem gospodarczym w pierwszym dniu nadawania kanału będzie materiał Marka Osiecimskiego z USA o rewolucji łupkowej w energetyce.

 O wielkiej polityce mówić będą, w wywiadach udzielonych specjalnie TVN24 Biznes i Świat, Radosław Sikorski - szef polskiego MSZ oraz Martin Schultz - przewodniczący Parlamentu Europejskiego.O godz. 21 startuje premiera programu Bartosza Węglarczyka „Świat”. W pierwszym wydaniu podsumowanie minionego roku i zapowiedzi wydarzeń w 2014. Godzinę później podsumowujący dzień program informacyjno-publicystyczny „24 godziny” poprowadzą Katarzyna Werner i Robert Stanilewicz.

Nową telewizję i portal przygotują uznani dziennikarze i redaktorzy, którzy pokażą, jak na rzeczywistość gospodarczą w naszym kraju wpływają światowe wydarzenia. W składzie kierownictwa redakcji TVN24 Biznes i Świat znaleźli się od lat związani z TVN24 wspomniany wcześniej Rafał Wojda (redakcja Biznes) i Jacek Stawiski (redakcja Świat). Redaktorem naczelnym jest Adam Pieczyński, a jego zastępcą Sebastian Podkościelny.

- TVN24 Biznes i Świat będzie dostarczać widzom najnowsze wiadomości i informacje z rynków finansowych, konkurując z kanałami zagranicznymi, stanowiąc wzór na polskim rynku - powiedział Adam Pieczyński, członek zarządu TVN ds. programów informacyjnych oraz redaktor naczelny TVN24 i TVN24 BiŚ.

Do obecnego grona dziennikarzy biznesowych TVN24 dołączyli znani komentatorzy zajmujący się tematyką międzynarodową: Ewa Ewart, Bartosz Węglarczyk, Jacek Pałasiński i Maciej Wierzyński.

Wraz z kanałem wystartuje nowy portal (tvn24bis.pl), na którym internauci znajdą najnowsze, poszerzone wiadomości biznesowe. Wiadomości z kanału TVN24 BiŚ będą także dostępne na Twitterze oraz Facebooku.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat dla TIR-a 60 cm

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

129 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1 590 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,5 m w wersji v2.1...

99 zł Więcej...
reklama