reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Produkty LG na targach CES 2014

dodano: 2013-12-23 13:48 | aktualizacja: 2013-12-23 14:24
autor: Jakub Sulisz | źródło: lg.com

CES 2014 Na targach CES 2014, które rozpoczną się 7 stycznia 2014, firma LG Electronics pokaże swoją najnowszą linię sprzętu audio/wideo. W skład rodziny produktów klasy Premium LG wchodzą: nowa wersja entuzjastycznie przyjętego, kompaktowego systemu SoundPlate (model LAB540W), innowacyjny, bezprzewodowy system audio (model NP8740) oraz elegancka listwa głośnikowa Sound Bar (model NB5540).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Cechą wspólną tych nowoczesnych urządzeń jest odtwarzanie głębokich, wielowymiarowych dźwięków oraz intuicyjny interfejs wyposażony w szereg inteligentnych funkcji umożliwiających łatwą łączność ze smartfonami, tabletami i innymi urządzeniami bezprzewodowymi.Uwagę klientów odwiedzających nasze stoisko przyciągną jak zazwyczaj monitory oraz telewizory LG, jednak o pełnym zadowoleniu z domowej rozrywki decydują także efekty dźwiękowe - powiedział Byung-hoon Min, wiceprezes oddziału AV w dziale LG Home Entertainment. - Jesteśmy przekonani, że kolejnym polem bitwy o serca i umysły entuzjastów domowej rozrywki będzie właśnie jakość dźwięku. Dlatego, podczas prac badawczo-rozwojowych nad telewizorami, firma LG położyła duży nacisk na nowoczesne rozwiązania audio.

Połączenie funkcji Smart TV oraz zadziwiającej jakości dźwięku
System LAB540W, szerzej znany jako SoundPlate, zalicza się do nowej kategorii cienkich urządzeń audio, stanowiących idealny dodatek do nowoczesnych telewizorów z płaskim ekranem. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary, zaledwie 39 mm wysokości, urządzenie to może być ustawiane bezpośrednio pod telewizorami o przekątnej od 32 do 55 cali, umożliwiając jak najbardziej efektywne wykorzystanie miejsca.Nowy model ma moc 320W, posiada 4.1-kanałowy system dźwięku przestrzennego oraz zewnętrzny, bezprzewodowy głośnik niskotonowy. To kompaktowe urządzenie emituje dźwięk o pełnym brzemieniu, dostarczając realistycznych i fascynujących wrażeń słuchowych.

System SoundPlate jest wyposażony w inteligentny interfejs zapewniający łączność z urządzeniami bezprzewodowymi za pomocą sieci Wi-Fi lub Bluetooth. Posiada także wbudowany odtwarzacz Blu-ray 3D, a także pakiet funkcji LG Smart TV, co pozwala na przekształcenie każdego telewizora w Smart TV odtwarzający nową jakość dźwięku.

Strumieniowe przesyłanie muzyki z zachowaniem wysokiej jakości dźwięku
Bezprzewodowy system audio firmy LG, zdobywca nagrody 2014 CES Innovation Award, zapewnia praktycznie nieograniczoną swobodę odtwarzania dźwięku w warunkach domowych. Umożliwia to system NP8740, wyposażony w najnowsze rozwiązania z dziedziny łączności, oparte na topologii siatki oraz dwuzakresowym łączu Wi-Fi (2,4/5 GHz) zapewniającym strumieniowe przesyłanie dźwięku o wysokiej jakości. Każdy z bezprzewodowych głośników nie tylko odtwarza czysty i głęboki dźwięk o bogatym brzmieniu, lecz także emituje go w wielu kierunkach jednocześnie.Dowolną liczbę głośników można ustawić w różnych pomieszczeniach tworząc z nich jeden system. Głośniki mogą być połączone systemem topologii siatki, dzięki czemu możliwe jest odtwarzanie tej samej piosenki w całym domu (tryb party) albo słuchanie różnych utworów z każdego z głośników (tryb osobisty). Co więcej, NP8740 jest przystosowany do współpracy z innymi systemami audio, co pozwala na korzystanie z wygodnych funkcji sterowania oraz większej mocy wyjściowej.

Bezprzewodowy system audio pozwala na dostęp do zbioru plików muzycznych bez konieczności korzystania z sieci domowej, podczas gdy specjalna aplikacja przekształca smartfon w wielozadaniowego pilota. Nowoczesny interfejs umożliwia użytkownikom łatwe odtwarzanie muzyki przesyłanej prosto z serwisów internetowych. Aby zapewnić czystsze brzmienie, w urządzeniu zastosowano dwa głośniki wysokotonowe, natomiast obsługa próbkowania 24 bit/192 kHz pozwala na uzyskanie studyjnej jakości dźwięku.
 
Atrakcyjne brzmienie oraz minimalistyczne wzornictwo
Oferowane przez LG modele listew głośnikowych Sound Bar komponują się z wystrojem każdego wnętrza i stanowią idealne dopełnienie dla telewizorów o różnych wymiarach. Ze względu na minimalistyczną konstrukcję oraz ciemnosrebrne, błyszczące wykończenie, model NB5540 idealnie pasuje do nowoczesnych telewizorów z wąską ramką. Odtwarzanie dźwięku 4.1-kanałowego oraz moc wyjściowa 320W sprawiają, że jest on także doskonałym dodatkiem do telewizorów LG klasy Premium. System NB5540 jest wyposażony w dwa głośniki kanałów przednich oraz dwa głośniki kanałów tylnych, dzięki którym odtwarza nawet najbardziej szczegółowe efekty dźwiękowe i wypełnia nimi całe pomieszczenie. W urządzeniu zastosowano przetwornik cyfrowo/analogowy Hi-Fi oraz analogowy wzmacniacz klasy D, co gwarantuje doskonałą jakość dźwięku HD oraz pozwala na uzyskanie czystego, naturalnego brzmienia.Model NB5540 jest wyposażony w interfejs HDMI ze zwrotnym kanałem audio (ARC), dzięki czemu może być podłączony do telewizora za pomocą tylko jednego kabla. W systemie zastosowano też interfejs Bluetooth pozwalający na łatwe, strumieniowe przesyłanie dźwięku z inteligentnych urządzeń, takich jak telewizor Smart TV czy smartfon. System NB5540 można zamocować na ścianie lub postawić w dowolnym miejscu w pokoju, co przekłada się na dużą swobodę instalowania.
 
Liczne nagrody i wyróżnienia
Najnowszy sprzęt audio/wideo od LG został doceniony w wielu konkursach oraz rankingach. Mikrosystem audio (model CM3430) otrzymał nagrodę EISA 2013, system NB5530A Sound Bar został uhonorowany nagrodą Red Dot Design Award, natomiast system NB4530A Sound Bar zdobył nagrodę iF Design Award oraz 5-gwiazdkową ocenę magazynu What Hi-fi za doskonałe funkcje i łatwość użytkowania.

W skład linii produktowej na rok 2014 wchodzi także wiele innych produktów klasy Premium, które łączą wygodne funkcje łączności bezprzewodowej z niezapomnianymi wrażeniami słuchowymi. Między 7 a 10 stycznia, wszyscy odwiedzający stoisko LG na targach CES 2014 (Las Vegas Convention Center, Central Hall nr 8204), będą mogli osobiście zobaczyć najnowsze odtwarzacze Smart Blu-Ray, drukarkę Pocket Photo 2.0 oraz miniwieże.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wystawy na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

359 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...