reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Regionalne BBC z 2 nowych transponderów

dodano: 2003-06-16 16:21 | aktualizacja: 2003-06-17 08:30
autor: Janusz Sulisz | źródło: SES Astra

astra_logo_sk.jpg BBC po renegocjacji umów z BSkyB i pozostawieniu BBC1 i BBC 2 na kanałach 101 i 102, wydzieżawiła 2 nowe transpondery na satelicie Astra 2D - 28,E. BBC planuje wykorzystać dodatkowe pojemności satelitarne do transmisji wszystkich wersji regionalnych BBC.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
SES Astra poinformowała o kontrakcie z BBC, w ramach którego 2 nowe transpondery Astry 2D - 28,2E zostaną przeznaczone na regionalne i niekodowane wersje kanałów publicznej telewizji brytyjskiej. Na razie w ramach długoterminowych umów BBC wykorzystuje 6 transponderów Astry na wiodącej w Wielkiej Brytanii pozycji orbitalnej przeznaczonej do transmisji DTH.

Andy Townend, Kontroler Dystrybucji BBC, powiedział:

"Łączą nas silne więzi z Astrą i jesteśmy zadowoleni z dodatkowej umowy, która oznacza, że możemy już oferować abonentom telewizyjnym w Wielkiej Brytanii wszystkie nasze programy w formacie niekodowanym".

Ferdinand Kayser, Prezes i CEO firmy SES Astra skomentował:

"Bardzo cieszymy się z poszerzenia naszej współpracy z tak prestiżowym nadawcą publicznym, jakim jest BBC. Oprócz dwóch nowych kontraktów przedłużyliśmy ostatnio dwie istniejące umowy z BBC, a wszystkie transmisje zostały przeniesione na Astrę 2D na 28.2°East. Nasza doskonała współpraca biznesowa pozwoli BBC nie tylko na znaczne powiększenie oferty programowej przeznaczonej dla istniejących odbiorców Astry na 28.2° East. Dodatkowo, satelita Astra 2D zapewni BBC pojemności, które BBC planuje wykorzystać w celu transmisji niekodowanej na rynek brytyjski".


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...

Kabel HDMI - mini HDMI 3,0m

Kabel połączeniowy HDMI - mini HDMI do podłączenia tabletów, smartfonów...

29 zł Więcej...

Antena sat dla TIR-a 60 cm

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

179 zł Więcej...